VÁROSUNK

cats clld

Arról értesültem, hogy a TOP CLLD EFRA forráshoz benyújtott utolsó pályázatunk is eredményes lett. Bereczk Balázs alpolgármester urat kérdeztem a részletekről, illetve a CLLD programban az elmúlt időszakban megvalósított projektjeiről.

 

 

Mi készül Gyótán? Mekkora összeg áll rendelkezésre?

 

A gyótai kultúrház felújítására még 2018-ban nyújtott be pályázatot akkor még a Marcali Kulturális Központ 5 millió Ft támogatási igénnyel. Az eredeti pályázatban a vizesblokk, a belső terek felújítása valósult volna meg, elektromos fűtés került volna kialakításra és új sörpadok, asztalok beszerzése is megtörtént volna.

 

A pályázatot a Marcali Helyi Közösség Egyesület bírálta el, de a beérkező támogatási igények nagy száma miatt tartaléklistán tudta csak támogatni a projektet, hiszen olyan versenytársak voltak, mint a játszóház kialakítása, a piactér aszfaltozása, a fürdőben a grill asztalok és kemence beszerzése, vagy a karácsonyi díszvilágítás és a faházak beszerzése.

 

Miután ezek a programok megvalósultak, és maradvány összegek keletkeztek az Egyesület újra kérvényezte a Pénzügyminisztériumnál, hogy a tartalék listás projektek is megvalósulhassanak és ennek megfelelően Egyesületünk támogatta a pályázat megvalósítását.

 

Az adminisztrációs folyamat sajnos nagyon hosszúra nyúlt, így a rendelkezésre álló forrás ma már „csak” a vizesblokk felújítására lesz elegendő, és már Marcali Város Önkormányzata által.

 

Arra kérlek olvasóinknak adjál tájékoztatást mi is ez a CLLD program?

 

Az előző uniós költségvetési ciklusban Európai Unió és Magyarország Kormánya abban állapodott meg, hogy a helyi civil szervezetek, vállalkozások, intézmények számára létrehoznak egy olyan támogatási rendszert, ahol a helyi szereplők határozhatják meg, hogy mire lehet pályázni és ők is döntenek a támogatási kérelmekről.

 

A 10.000 főnél kisebb települések számára ez volt a LEADER program, míg a nagyobbaknak a CLLD. Itt a legnagyobb munkát számunkra a stratégia, a pályázati felhívások elkészítése jelentette. Ahhoz, hogy eredményes pályázatok születhessenek már 2017-ben benyújtottuk azt a stratégiát, ami alapján elkészítettük a felhívásokat a pályázók pedig benyújtották kérelmüket.

 

Marcali az elmúlt uniós támogatási ciklusban mekkora összegből tudott gazdálkodni?

 

2018 és 2022 között 250 millió Ft-ot használhattunk fel és dönthetett az Egyesület arról, hogy milyen projekteket támogat. Az előző kérdésekben szereplőkön túl például 2 játszótér épült, LED fal került a csarnokba. A beruházások mellett támogattuk például a Mikszáth Alapítványt, a Kiwanis Női Klubot, a Boronkai Kastély koncertet, az Üdvözlet Marcaliból és a Rögös úton a csillagokig kiadványok megjelenését.

 

Hogy néz ki a döntési folyamat?

 

A Helyi közösség egyesület Bíráló Bizottsága a civil szféra, a helyi vállalkozások és az itteni intézmények 3-3 küldöttjéből állt és így döntöttünk közösen a stratégia, a felhívások, majd a pályázatok elbírálásáról. Ezután az Irányító Hatóság ellenőrizte a döntési folyamatot és ha az szabályos volt, valamint pénzügyi keret is rendelkezésre állt, megkötötte a támogatási szerződést a pályázóval.

 

Itt is szeretném megköszönni mindenkinek a munkáját, mert az Irányító Hatóság mostani jóváhagyásával a rendelkezésünkre álló teljes összeget felhasználtuk. De nem vertük nagy dobra ezeket az üléseket, mert tudjuk, hogy a pályázóknak talán még nálunk is nehezebb dolguk volt, inkább támogattuk őket a tényleges megvalósításban, az Államkincstárral való kapcsolattartásban és elszámolásban.

 

Van folytatás?

 

Sajnos ebben a ciklusban Marcali nem került be a kedvezményezett városok közé, a megyéből egyedül Kaposvár lesz jogosult hasonló program megvalósítására.

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.