VÁROSUNK

316718892 677122607343429 2748342564582367416 n

A 4 éves, országos növénytelepítési programsorozat első körében a 10 000 főnél nagyobb magyar városok pályázhattak belterületük fásítására.

 

 

A kezdeményezésnek köszönhetően összesen 7000 darab sorfát ültetnek el különböző hazai városokban. A program a MOL-Új Európa Alapítvány, az Agrárminisztérium, az Országos Erdészeti Egyesület és a Megyei Jogú Városok Szövetsége közreműködésével jött létre.

 

Marcali 50 facsemete elültetésére pályázott sikeresen. A városi körülményeket jól tűrő, már életerős sorfát lehet igényelni. A programhoz csatlakozó települések 16 fafajból választhatnak. Marcali pusztai szil, magas kőris, hegyi juhar, nyírfát és hársfát igényelt.

 

Tanai Bernadett a marcali GAMESZ vezetője, - kertészmérnök - telefonon elmondta, hogy városunkban az iskoláknál, a volt alakulótéren, a fürdő parkolójában, valamint Gombán ültetnek fákat. Elmondta azt is, hogy Marcaliban évente 40 fát ültetnek rendszeresen.

 20221125 071922

Tegnap a Noszlopy Iskola alsós udvarán, a gyerekek közreműködésével kezdték az ültetést. A nyertes városok a facsemeték mellett edukációs programban is részesültek, melynek célja, hogy a városok fiatal lakóinál kialakuljon, fejlődjön a fenntarthatósággal, a fák és az erdők fontosságával kapcsolatos tudatos szemléletmód. Az Országos Erdészeti Egyesület által biztosított edukációs program városunkban már tartott előadást Mihály Betta erdőpedagógus, a SEFAG Zrt. Sziágyi Erdészeti Erdei Iskola munkatársa, kedden a Hétszínvirágban.

 

Képek: Duzsik Niki

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.