VÁROSUNK

kirp

A Rákóczi Szövetség a 2023-as évben is meghirdette a Diákutaztatási Programját, melyre sikeresen pályázott intézményünk. Iskolánk vezetősége úgy határozott, hogy megjutalmazza a jeles és kitűnő tanulmányi eredményeket elérő és/vagy országos versenyeken sikeresen szereplő tanulóit és biztosítja számukra a kirándulás lehetőségét 2023. március 17-én.

 

 

A nagy múltú program célja 1994 óta, hogy a Kárpát-medence országaiban élő magyar középiskolások együtt emlékezzenek meg az 1848-49-es forradalomról és szabadságharcról, illetve ehhez kapcsolódóan minél több élmény és emlék, valamint személyes kapcsolat szülessen a diákok és tanárok között.

 

A pályázat a hagyományoknak megfelelően lehetőséget teremt bármely Kárpát-medencei középiskolának arra, hogy az utazó iskolás csoport a Kárpát-medencében legalább egy határt átlépjen és egy másik iskolával közös programot szervezzen a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

 

A pályázaton 260.000 Ft értékű utazási kerettámogatást nyert iskolánk. A pályázat értelmében az utazásokat 2023. március 6-21. között kell megvalósítani.

 

A Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium 28 tanulója és kísérő tanárik a nyertes pályázatnak köszönhetően Szigetvár érintésével látogatást tehenek a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központban és megismerkedhetnek az eszéki magyar tanulókkal és tanáraikkal.

 

Emellett betekintést nyerhetnek a határon túli magyarok kulturális életébe és felfedezhetik Eszék történelmi és építészeti emlékeit. Köszönjük Szaka Zsolt kollégánknak a sikeres pályázat benyújtását! Jó utat, tartalmas napot kívánunk diákjainknak és a kísérő pedagógusoknak!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.