VÁROSUNK

ntp alap 2020

A Nemzeti Tehetség Program NTP-TFJ-22 „A tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó hazai programok” célú kiírásán 2 300 000 Ft-ot nyert pályázatunk. A képességek mellett a személyiség-tényezők fejlesztését célzó programok megvalósítása a célunk a természettudományok területén, egyúttal a digitális kompetenciákat is fejlesztve.

 

 

Tanórai keretek között nem megvalósítható módszerkekkel szeretnénk új ismereteket átadni, a szabadidő eltöltésének egy új alternatíváját kínáljuk és segítenünk a kis közösségek építésében is. Programunk az intézmény minőségi színvonalát emeli és más intézmények számára is átvehető példaként szolgálhat.

 

A projekt keretein belül az alábbi eszközök beszerzését szeretnénk megvalósítani: mikroszkópok, DNS modell, vérnyomásmérő sztetoszkóppal, molekulamodell építőkészletek, óriás társasjátékok, vezeték nélküli Geiger-Müller számláló, hullámkád rendszer, modern fénytan-optika készlet és kivetítő beépített RGB szkennerrel. A tanulók részéről igény van a játékos, szórakoztató, alkotó tevékenységre és ismeretszerzésre.

 

A program illeszkedik a helyi igényekhez. A tanulók szeretik a kísérleteket, méréseket, a kreativitást igénylő, részben önálló feladatokat. A modern eszközök segítségével ezt a területet könnyebb előtérbe helyezni, vonzóbbá tenni, a tanulók érdeklődését felkelteni. Az érdeklődő, tehetséges tanulók számára biztosítjuk, hogy az eszközök segítségével jobban megismerjék a jelenségeket.

 

Az oktató-fejlesztő játékok lehetőséget kínálnak a szabadidő hasznos eltöltésére is és a munkába bevonjuk a Diákönkormányzatot is. A kisebb közösségi terekben a szabadidőjüket töltő diákoknak is értelmes programot tudunk kínálni. Olyan újszerű, építőjellegű technikákat alkalmazunk, amelyek hozzájárulnak az intézmény minőségi színvonalának emeléséhez és más intézmények számára is átvehető példaként szolgálhatnak.

 

Az alkalmazott módszerek elősegítik az egyenlő bánásmód érvényesülését és hozzájárulnak az oktatási egyenlőtlenségek mérsékléséhez, megelőzik a szegregációt. Célunk az adott szakmai kritériumoknak megfelelő innováció, oktatási, pedagógiai gyakorlat alkalmazása, amely az intézmény szakmai és menedzsmentet érintő fejlesztőmunkáját az egyéni fejlesztési szintig pozitívan befolyásolja.

 

A program lehetővé teszi, hogy a tehetséggondozó munkánk profilja bővüljön, színvonala emelkedjen. Az eszközök biztosíthatják a természettudományos és digitális tehetséggondozó tevékenységeink műszaki hátterét. Tanulóink a megszerzett, elsősorban a tapasztalás útján elsajátított ismereteiket kamatoztatni tudják a mindennapi életben és a továbbtanulásuk során is.

 

A kiemelten legfontosabb rövid távú célunk a sikerélmény biztosítása. Ha egy területen elhanyagolható a kudarcok száma a sikerkéhez képest, akkor a tanuló azt önkéntelenül és akár önállóan is fejleszteni fogja.

 

A projekt vezetője: Kőrösi András A projekt külső szakmai partnerei: Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Marcali és Környéke Hagyományőrző Ipartestület

 

Az eszközök elsősorban a természettudományok megszerettetését szolgálják. Szeretnénk két tehetségpont működtetésével a tanulók érdeklődését fenntartani a természettudományok iránt. Az eszközök alkalmasak a képességek mellett a személyiség-tényezők fejlesztésére is.

 

Megvalósítható a tanulók erős oldalának fejlesztése, szabadidős és lazító programok szervezése, amelyek biztosítják a feltöltődést, pihenést. Egy kisvárosi iskolában különösen fontos a természettudományok iránti szeretet kialakítása. Rövid távú eredményként a tanulók az érdekes módszerek segítségével még jobban megkedvelhetik a tehetségterületet.

 

A legfontosabb rövid távú cél a sikerélmény biztosítása. Ha egy területen elhanyagolható a kudarcok száma a sikerekéhez képest, akkor a tanulók azt önkéntelenül és akár önállóan is fejleszteni fogják. Továbbtanulásuk esetén a gyakorlatban is kipróbált eszközöknek köszönhetően több tapasztalattal fognak rendelkezni kortársaiknál.

 

A programban résztvevők olyan ismeretanyaggal távozhatnak, amelyeket a mindennapi életben, a környezetükben is hasznosítani tudnak.

 

A program a Nemzeti Tehetség Program keretein belül a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával valósulhat meg.

cats2

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.