Szombathelyre ért a sárkányos cégér …

Megjelent: 2023. március 24. Péntek, 15:48

1

A Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége, a Magyar Géniusz Vándorkiállítás keretében 2022 áprilisától 2023 decemberéig 67 vidéki múzeum gyűjteményeiből válogatott 154 műtárgyból álló tárlatot hozott létre.

A vándorkiállítás 7 város muzeális intézményében: Kecskeméten, Egerben, Gyulán, Debrecenben, Szekszárdon, Szombathelyen és Győrben lesz látogatható a nagyközönség számára.

Hikman Béla 1930-ban készült kovácsoltvas cégére különleges látványossága a Magyar Géniusz Vándorkiállításnak.

A Marcali Múzeum igazgatója, Vidák Tünde és Huszár Mihály főmuzeológus Hikman Béla sárkányos cégérét olyan egyedi és kiemelkedő műtárgynak tartja, amely méltó reprezentánsa területi múzeumunknak, így Marcaliból a sárkányos cégér mutatkozhat be. E kiemelkedő remekművet Horváth Péter megyei főrestaurátor készítette elő a bemutatáshoz.

A Savaria Múzeum Facebook bejegyzése és fotója.

Megérkeztek a műtárgyak a Magyar Géniusz Program vándorkiállítására az Iseum Savariense Régészeti Műhely és Tárházba. Utolsónak Hikman Béla lakatosmester míves sárkányos cégérét, a Marcali Múzeum egyik büszkeségét emelték le a kollégák a teherautóról. A műkincseket április 1-jétől a vitrinekben Ti is megcsodálhatjátok.