Skip to main content

Jövő Hősei - ifjúsági élményprogram

Írta: Vágó Zoltán
Megjelent: 2023. szeptember 30. Szombat, 01:50

IMG 20230929 155149

A Marcali Mikszáth Kálmán Általános Iskola hatodik évfolyamának 29 tanulója a mai napon részt vett A Jövő Hősei - ifjúsági élményprogramon, ami a Planet Budapest 2023 egyik kiemelt programja.

 

 

A Planet Budapest 2023 Közép-Európa legnagyobb fenntarthatósági rendezvénye, amely szeretné felhívni a figyelmet a fenntarthatósági fordulat fontosságára, valamint a klímaváltozás hatásaira. Iskolánk tanulói egy fenntarthatósági témájú kalandjáték részesei voltak, amely magával ragadó látványvilággal, élőszereplős színházi elemekkel, interaktív játékokkal mesélte el bolygónk lehetséges jövőjét és késztette gondolkozásra a gyerekeket ennek lehetséges befolyásolására.

 

A kalandpályán túl a gyerekek kipróbálhattak elektromos eszközöket (rollereket, gokartokat, monster rollereket) az erre a célra kialakított Mobil városban, valamint megtekintették a Te bolygód elnevezésű interaktív kiállítást is, ahol a legnagyobb sikert a VR szemüveges interaktív játék aratta.

 

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb