Első gyertya az adventi koszorún

Írta: MMSZK
Megjelent: 2023. december 01. Péntek, 11:50

borító

A keresztény kultúrkörben az advent a karácsonyra - azaz Krisztus születésére - való felkészülést jelenti és a karácsony előtti négy hetet öleli fel.

Az adventi időszak Szent András napjához, azaz november 30-hoz legközelebb eső vasárnapon kezdődik. Legfontosabb szimbólumai az adventi gyertyák, illetve az adventi koszorú. Minden adventi gyertya egy-egy fogalmat szimbolizál a meggyújtás sorrendjében, mint hit, remény, öröm, szeretet.

Marcaliban a hagyományokhoz híven, a Boldog II. János Pál pápa téren, szombatonként 17:00 órakor - az ünnepi szentmisék előtt - kerül sor az adventi gyertyagyújtásokra, a város nevelési-oktatási intézményeinek közreműködésével.

GYERTYA 1

December 2-án 17:00 órakor a Marcali Tündérliget Óvoda Szivárvány csoportja kedveskedik adventi összeállítással az ünneplőknek – a várható kedvezőtlen időjárási viszonyokra tekintettel a Plébániatemplomban. A műsor után a templom előtt felállított adventi koszorún dr. Sütő László, Marcali polgármestere gyújtja meg az első gyertyát.