298 mFT … Marcali Fürdő és Szabadidő Központ energetikai korszerűsítésére …

Megjelent: 2024. január 10. Szerda, 22:30

418489543 327511216917229 3604750007238422212 n

A projekt célja a Marcali Fürdő és Szabadidő Központ épület teljes fűtési energia igényének megújuló energiával történő ellátása és a szükséges energiahatékonysági beavatkozások megvalósítása.

capture 20240110 222224

A projekt keretében megtörténik a Marcali Fürdő és Szabadidő Központ területén található 3 db termálkút eddig nem hasznosított hőenergiájának hasznosítása korszerű víz-víz és kiegészítő földhő-víz hőszivattyús rendszer alkalmazásával, ami kiváltja a jelenlegi fosszilis földgáz energia igényt és jelentősen megnöveli a már eddig is alkalmazott geotemális hőhasznosítás hatékonyságát.

Az épület tetőszerkezetén elhelyezett napelemes rendszer révén a geotermális hőhasznosítás a villamos energia igény csekély mértékű növekedése mellett tud megtörténni.

A hőszigeteltlen ablak nyílászárók cseréjével és a szükséges hőleadó rendszer korszerűsítés révén a többelemű megújuló energia hasznosítás az épület energiahatékonyságának növelése mellett valósul meg.

A projekt hosszú távú célja a fenntartható energiahasználat erősítése Marcali városában. Forrás: palyazat.gov.hu

Bereczk Balázs alpolgármester úr Facebook bejegyzésében tesz említést a fürdő energetikai korszerűsítésére vonatkozó közbeszerzési kiírásról:

A termalonline.hu portál szerint az országban összesen két fürdő található, ahol 2022-óta nem történt belépőjegy áremelés, ezek egyike a marcali fürdő.

A szaklap is kiemeli, hogy az energiaárak emelkedése ellenére sem nőttek a díjak. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy mind a Pénzügyminisztériumban, mind a Honvédelmi Minisztériumban eredményesen tárgyaltunk a rezsiköltségek központi támogatásáról.

De a belépődíjak változatlansága mellett sokkal fontosabb eredmény:

* nem zárt be az uszoda, ellentétben Boglár, Csurgó, Lengyeltóti, Fonyód uszodáival.
* nem csökkentettük a dolgozók számát (egyetlen önkormányzati intézményben sem)

Holnap pedig már kezdődik az úszásoktatás az óvodások számára.

Sajnos a térség iskolásai az idei évben is kimaradnak ebből a lehetőségből, pedig a tanuszoda megnyitásától (2004) amíg az önkormányzatokhoz tartoztak az iskolák (2013), minden település áldozott arra, hogy diákjai megtanulhassanak úszni az erre a célra épült tanuszodában.

A fürdő energetikai korszerűsítésére vonatkozó közbeszerzési kiírás is hamarosan megjelenik, így az idei évben elkezdődik a fejlesztés.

418733447 327511016917249 5660377009778338128 n