Fő tartalom átugrása

Kezdődik a Szegedi utca ivó és szennyvízvezeték rendszerének cseréje

Írta: Vágó Zoltán
Megjelent: 2026. február 16. Hétfő, 02:26

636754261 890434933958185 4413631678770802110 n

Bereczk Balázs polgármester úr tegnap arról posztolt, hogy kezdődik a Szegedi utca ivó és szennyvízvezeték rendszerének cseréje.

 

 

2026. február 16-án kezdődik a Szegedi utca ivó és szennyvízvezeték rendszerének cseréje, valamint a Park utcában a szennyvízvezeték cseréje az Óvoda és a Szegedi utca között.

A kivitelezés ideje alatt az utca keleti oldala szakaszosan -a csövek fektetésének megfelelően 40 méterenként- lezárásra kerül, ezért az utca teljes hosszában, valamint a régi Piac épülete előtt nem lesz lehetőség parkolni.

A Park utcában az épületek mellett a járdaszakasz felbontásra kerül és zöldterületként kerül helyreállításra.

A kivitelezési munkálatokat a Közút Kft. végzi el.

A munkavégzés ideje alatt kérem türelmüket és megértésüket!

A finanszírozási részhez mára csak ennyit:

a víz és szennyvízrendszer karbantartására és fejlesztésére a DRV Zrt. által fizetett koncessziós díj kellene, hogy fedezetet nyújtson. Ez az összeg 2015 óta változatlan. Mára oda jutott a közművek fenntartása- nem csak Marcaliban, hanem országosan, hogy a város egészére jutó éves koncessziós díj nem elegendő egy 250 m hosszú utca felújítására. Ide is iparűzési adót kell felhasználnunk.

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb