A biztonságos közlekedés érdekében
A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Készenléti Rendőrséggel közösen hajtott végre célirányos ellenőrzést.
A rendőrök február 10-én Kaposvár és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan. A szabályszegők hatékonyabb kiszűrése érdekében az egyenruhások nemcsak civil autókkal, hanem drónokkal is ellenőrizték a közlekedésbiztonság tekintetében legkritikusabb pontokat, valamint finn módszerrel is szondáztattak.
Az akció ideje alatt a járőrök 164 gépjárművezetőt ellenőriztek, közülük egy sofőrnél merült fel az ittasság gyanúja. A rendőröknek emellett sebességtúllépés, biztonsági öv használatának hiánya, elsőbbség szabályainak megsértése, valamint vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használat miatt összesen 62 esetben kellett intézkedniük. Az ellenőrzést nyolc járőrautó, négy civil gépkocsi, egy sebességmérő berendezés és három drón segítette.
A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság megyeszerte tervez további, ehhez hasonló jellegű ellenőrzéseket. Kérjük a közlekedésben részt vevőket, hogy mindig tartsák be a közúti szabályokat! Ne sodorják veszélybe magukat és a többi közlekedőt azzal, hogy a szabályokat áthágva, azokat megkerülve vezetnek!
…hogy mindenki hazaérjen!