Fő tartalom átugrása

Manőver a szeméttelep előtt

Írta: NAV
Megjelent: 2025. február 20. Csütörtök, 02:40

D416558 t740x

Ismeretlen eredetű és lejárt szavatosságú sajt akadt fenn a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóság ellenőrzésén Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye egyik útján.

 

 

A pénzügyőrök február 10-én fokozott ellenőrzést tartottak az M3-as autópályán, amikor egy magyar rendszámú, ponyvázott kisteherautóra figyeltek fel. Az autó átvizsgálásakor az élelmiszerszállításra alkalmatlan kialakítású platón 1 930 kilogramm, több mint egy éve lejárt szavatosságú sajttömbök sorakoztak. A címkék alapján holland eredetűnek voltak feltüntetve, azonban a sofőr és útitársa az élelmiszerekre vonatkozóan semmilyen okmányt nem tudott bemutatni. A járőröknek kezdetben azt mondták, hogy a termékeket megsemmisítésre viszik egy szeméttelepre. A két férfi viselkedése felkeltette a gyanút, hogy a szállítmányt nem selejtként kezelik, hanem értékesítésre szánják, ezért az egyenruhások a jármű kísérése mellett döntöttek.

A sofőr a szeméttelep előtti lehajtónál meggondolta magát és nem kanyarodott be a lerakathoz. A járőrök ekkor ismét megállították őket, de már nem fogadták el az újabb történetet, hanem értesítették a kormányhivatal munkatársait. A szakemberek megállapították, hogy az ismeretlen eredetű, lejárt élelmiszer fogyasztásra alkalmatlan, ezért azonnali hatállyal lefoglalták a termékeket és elrendelték azok megsemmisítését.

A pénzügyőrök a NÉBIH munkatársaival szorosan együttműködve továbbra is fokozott figyelemmel kísérik az élelmiszerszállítmányokat, hogy megakadályozzák az egészségre ártalmas termékek terjesztését. Az azonnali és gyors intézkedésének köszönhetően a lejárt szavatosságú élelmiszer már nem kerül a hazai fogyasztók asztalára.

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb