Hét óra alatt 84 szabályszegőt mértek be a rendőrök
Írta: Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Megjelent: 2025. május 14. Szerda, 15:17

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti szakemberei május 12-én Kaposvár és Siófok vonzáskörzetében ellenőrizték a sebességhatárok betartását.
A déltől este 7-ig tartó akció ideje alatt az egyenruhások 84 gépjárművezetővel szemben intézkedtek sebességtúllépés miatt.
A közutak legfőbb gyilkosának még ma is a gyorshajtás számít. A járművezetők nem csak saját, de mások testi épségét is veszélyeztetik. Éppen ezért, a somogyi rendőrök az év minden egyes napján, vármegye szerte végeznek sebességellenőrzéseket, melyek célja a jogkövető magatartásra ösztönzés, és ezáltal a személyi sérüléses közúti balesetek, valamint a halálos áldozatok számának visszaszorítása.
…hogy mindenki hazaérjen!