
Idén az előző két évhez képest eddig mérsékelt volt a szúnyogártalom, jóval kevesebb helyen kellett védekezni a csípőszúnyogok ellen.

Tizenöt tűzesethez és tizenhat műszaki mentéshez kérték a somogyi tűzoltók segítségét az elmúlt hétvégén. Legtöbbször szabadtéren felcsapó lángok oltását és kidőlt fák, leszakadt faágak eltávolítását végezték az egységek.

A Kaposvári Járási Ügyészség Barcsi Kirendeltsége személyi szabadság megsértésének bűntette miatt nyújtott be vádiratot azzal a húszas éveiben járó férfival szemben, aki erőszakkal kényszerítette házastársát arra, hogy vele közlekedjen.

2025.08.02. 19:48 | Kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó Bálványoson, az Ady Endre utcában.

2025.08.02. 18:36 | Kigyulladt egy személyautó Nagybajom külterületén, a Homok pusztán. A jármű utastere teljes terjedelmében égett. A böhönyei önkormányzati tűzoltók egy vízsugárral eloltották a lángokat. Utómunkálatokat végeznek.

Ha nyár, akkor itt a strand- és fesztiválszezon, a turisták pedig ellepik az utcákat. Ez a közeg igazán hívogató a zsebtolvajok számára, akik a ruhazsebek mellett a táskák-hátizsákok észrevétlen kiürítésének is avatott szakértői. Íme, néhány tipp, hogy az önfeledt pihenés helyett ne a rendőrségen töltsük az időt!

A rendőrség augusztus 4. és 10. között Magyarország egész területén sebességellenőrzést végez.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai július 31-én három esetben összesen nyolc személyt mentettek ki a tóból.

Hét óra alatt 73 szabályszegőt mértek be a rendőrök.

Az előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.

A Kaposvári Járási Ügyészség Barcsi Kirendeltsége védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett könnyű testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot azzal a férfival szemben, aki egy családi eseményen bántalmazta az ittas sértettet.

Diákmunkásként érzett rá a balatoni közszolgálatra, és katonáskodását követően a Siófoki Vízirendészeti Rendőrőrsre szerelt fel, ahol 37 éven és 4 hónapon át dolgozott, ebből 30 esztendőn keresztül parancsnok volt. Kutasi Gábor alezredes nemrég végleg elhagyta az „úszóházat”, de a testülettel nem szakított.