
Balatonboglárról az önkormányzati tűzoltók vonultak a balesethez, a járművet áramtalanították. A kocsiból hűtőfolyadék folyt a burkolatra, az autóban utazók nem sérültek meg. A forgalmi akadály miatt Visz és Somogytúr között vezessenek óvatosan, a megrongálódott autót autómentő fogja elszállítani.

Összeütközött három személyautó az M7-es autópálya siófoki szakaszán, a Budapest felé vezető oldal 105-ös kilométerszelvényénél, a lehajtó közelében vasárnap délután.

A dél-somogyi települések mentőcsoportjai az alapvető vízkár-elhárítási tevékenységgel kapcsolatos (kitelepítési-elhelyezési, riasztási valamint ár-és belvízi védekezés) feladatokat hajtotta végre a rendszerbeállító és minősítő gyakorlaton, hétvégén.

Az oszlop az ütközés következtében az autóra dőlt, amelyben ketten utaztak, egy felnőtt és egy gyermek. A sérülteket a mentők szabadították ki a roncsból, mentőhelikopter érkezett értük a helyszínre.

Szombaton a mentőknek nyújtottak segítséget a siófoki hivatásos tűzoltók, míg Tapsonynál és Kéthelynél a lángra lobbant vágástéri hulladék miatt riasztották a környék tűzoltó egységeit.

Személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt 2015. szeptember 20-án 16 óra 31 perc körüli időben az M7-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, a 105. kilométerszelvényen, Siófok térségében.

A Nagyatádi Rendőrkapitányság eljárást folytatott egy zákányfalui férfi ellen garázdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

Somogyjádon, 2015. szeptember 19-én az új rendőrőrs épületének avatásán beszédet mondott Kovács István rendőr vezérőrnagy, rendőrségi főtanácsos, gazdasági országos rendőrfőkapitány-helyettes,

A marcali rendőrök eljárást indítottak lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy kelevízi lakos ellen.

Beremenden, Magyarbólyon, Gyékényesen, Nagykanizsán és Letenyén közel 5000 személlyel szemben intézkedett a rendőrség, akiket a regisztrációs pontokra, Vámosszabadiba és Szentgotthárdra kísértek.

A balesethez a megyeszékhely hivatásos tűzoltói érkeztek ki, akik megkezdték a balesetet szenvedett jármű műszaki mentését. Elsődleges információink szerint az eset során a jármű vezetője súlyos sérüléseket szenvedett, ezért őt a mentők kórházba szállítják.

Az Országos Rendőr-főkapitányság Országos Baleset-megelőzési Bizottságának felkérésére 2015. szeptember 15-17. közötti időszakban a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága rendezte meg az V. Országos Balesethelyszínelő versenyt.