
Megmozdult a föld Nógrád megyében. Szécsény vonzáskörzetében 3,8-es erősségű fölrengés történt ma reggel háromnegyed nyolckor.

Egy személyautó eddig tisztázatlan körülmények között ütött el két gyalogost.

Az erkélyre esett petárdától gyulladtak meg az ott tárolt virágtartók Kaposvárott, a Zaranyi lakótelepen. A tüzet a lakók a helyi hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt eloltották – az egységek átvizsgálták a helyszínt, újabb, tűzre utaló körülményt azonban nem találtak.

Teljes egészében égett egy lakóháznak használt, megközelítőleg ötven négyzetméter alapterületű faház Kaposhomokon. A lángokban egy gázpalack felrobbant, egyet pedig kihoztak az oltást végző kaposvári hivatásos tűzoltók.

2014. december 30-án Szőkedencsen 17 óra előtt kapta az értesítést a helyi tűzoltó egyesület, hogy a Petőfi utca 8. számú ház kéménye kigyulladt, az esethez 4 fővel érkezők, épp a káreset felszámolásán dolgoztak, amikor kapták a másik jelzést, hogy a Dózsa utca 5. számú ház melléképülete teljes terjedelmében lángokban áll.

A Tabi Rendőrőrs épületében várták a társasház lakói, míg a tüzet az önkormányzat tűzoltói, valamint a katasztrófavédelem munkatársai eloltották.

Budapest, 2014. december 31., szerda (MTI) - Egymillió betegnek nyújtott segítséget a mentőszolgálat ebben az évben - ismertette Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kommunikációs igazgatója a szervezet szilveszteri sajtótájékoztatóján.

Életet mentett a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenységirányítási Központjának, és a siófoki járőrök összehangolt munkája.

Szőkedencsen kigyulladt egy melléképület, az oltás során a katasztrófavédelem munkatársai kihoztak onnan egy acetilén-palackot.

A baleset az Osztopánra vezető úton történt. Kérjük, hogy óvatosan közelítsék meg a helyszínt. Teherautónak ütközött egy személygépkocsi Somogyjád közelében, az Osztopánra vezető úton.

Kéménytűzhöz riasztották kedden reggel a csurgói tűzoltókat Szentára, ahol a Petőfi utcában gyulladt ki egy családi ház kéményében a lerakódott korom. Az egység kitisztította az égéstermék-elvezetőt, majd a kéményseprő-szolgáltató munkatársa megállapította, hogy csak a kémény helyreállítását követően használhatják tovább a tüzelő-berendezést.
