KÖZELBEN
mtksz-allas

203597900 785258832356174 2252747460858636585 n

Felemelő, kicsit fájó, könnyes, ugyanakkor mosolygós nap volt a tegnapi. Elköszöntünk kedves kollégánktól, Mesits Jánosné Kálmán Katalintól, vagy ahogy mindenki ismeri, Kati nénitől. Nehéz szavakat találni, hiszen 25 évet kellene néhány sorba belesűríteni. Talán nem is lehet.

 

 

1996-ban került iskolánk jogelődjébe Szőcsénybe, a Kiss Vince által igazgatott iskolába, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy az újonnan induló dísznövénykertész képzést irányítsa, a szakmai tantárgyakat oktassa azoknak a lányoknak, fiúknak, akik ezt választják. Innen datálódik az is, hogy egyáltalán lányok tanulhatnak iskolánkban.

 

Szépérzéke, szakmai elhivatottsága, anyai gondoskodása, ahogyan a tanulókkal bánt, nem fakult az évek folyamán sem. Ő hívta életre a ma már hagyományossá vált szalagavatói táncot, a bécsi keringőt, amelyet sok éven át koreografált, betanított, és csak egészségi állapotára való tekintettel adta át nekünk, fiatal titánoknak a stafétabotot. Folyamatosan képezte magát, sok-sok kiállításon, versenyen vett részt diákjaival.

203589474 216727100297350 5950374774011384464 n

A Marcali Vásáron annak idején Ő adhatta át az iskola ajándékát Göncz Árpád köztársasági elnöknek.

 

Az iskolában sok minden viseli a keze nyomát, de leginkább a 13-as tanterem, ahol még azok az idézetek is fenn vannak a falon, melyeket a gyerekek motiválására tett ki. Legutóbbi érettségiző osztálya csak úgy szólította „Mamácska”.

 

Döntését, miszerint szeptembertől nem kezdi meg az új tanévet, elsősorban egészségének romlása alapozta meg. De tiszteletben tartjuk ezt a döntést, hiszen így többet lehet a családdal, a négy unokával, hódolhat hobbijának, a horgolásnak, az olvasásnak.

 

Terülj, terülj asztalkámmal várt minket. Néhány köszönő szó, remegő hang, szeretet, amely belőle áradt, ahogy elköszönt, mindenkit megindított. Így, csillogó, könnyes szemekkel búcsúztunk tőle egy kis csekélységgel, virággal, és egy szívből jövő dallal, melyet a kollégákból összeállt kis kórus adott elő. A Természetismereti Munkaközösség vezetője Antics József is készült egy kis meglepetéssel, valamint Tóth Krisztina igazgató asszony köszönt el a kollégák nevében.

 

Azt kívánjuk, hogy életed legyen boldog, örömteli, szeressél és szeressenek, mosolyogj, hogy rád is mosolyogjanak!

 

Írta: Mózes Brigitta

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.