KÖZELBEN

IMG 20210812 092254 1 lead

Az elmúlt napokban ízelítőt kaphattak a táborozó gyerekek iskolánk életéből, megismerhették természeti adottságainkat, szakmakínálatunkat, de nyomozhattak kincs után, túrázhattak az iskolát körbevevő erdőben, elmélyedhettek a növények és állatok birodalmában, és „olimpikonokként” részt vehettek az erdei olimpián. A mai napon képzéseink egy-egy érdekes részletével ismerkedtek meg a gyerekek.

 

 

A napot a vadasparkban kezdték, ahol láthatták, hogyan gondozzuk állatainkat, ők maguk is kivették a részüket az etetésükből. A dámok, gímek, vaddisznók közelsége feloldja azt a misztériumot, amit a vadon élő állatokról gondolunk. Nekünk, itt dolgozóknak, tanulóinknak hozzátartozik a mindennapjaihoz a vadaspark, és a benne lévő állatok gondozása.

 

Ezek után három nagyon érdekes tevékenységgel ismerkedtek meg a gyerekek. A vadászat nemcsak hobbi, hanem hivatás, szellemiség, kultúra, amely felöleli a vadon élő állatok ismeretét, tiszteletét, magát a vadgazdálkodást, melyhez a lövészet elengedhetetlen. Milyen a jó fegyver, hogyan lehet jól megtanulni lőni, ezt próbálták ma ki a vállalkozó szellemű gyerekek. Ugyan most csak légpuskával, de így is meg lehet tanulni, hogy emberre fegyvert nem fogunk, hogy mindig megtört fegyverrel járunk, és igyekszünk pontosan célozni.

 

Eleink először nem puskával vadásztak, hanem íjjal, nyíllal. Modern formája az íjászat, amely sportként is megállja a helyét, és bizony komoly technika, sok-sok gyakorlás szükséges ahhoz, hogy a számszer íjat valaki ki tudja húzni. Ma ennek is a részesei lehettek a gyerekek.

 

Nagy kaland minden fiú számára, ha gépet vezethet. Ma ezt is kipróbálhatták, szakavatott kezek segítségével beülhettek a traktorokba és roboghattak az iskola területén.

 

A nap végére nem maradt más, mint a játék. Jó hangulatú, közös játéknál nincs is jobb! Szurkolni, játszani, együtt lenni, mosolyogni, legyen ez a cél, minden nap!

 

Írta: Mózes Brigitta

 

Fotók: A programban részt vevő kollégák!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.