KÖZELBEN

IMG 20220804 093724 1

Nagyon gyorsan telik az idő, már a negyedik napot kezdtük meg. Az elmúlt napokban ízelítőt kaphattak a gyerekek iskolánk életéből, megismerhették természeti adottságainkat, szakmakínálatunkat, de rókára is „vadászhattak”, túrázhattak az iskolát körülölelő erdőben, elmélyedhettek a növények és állatok birodalmában, és „olimpikonokként” részt vehettek az erdei olimpián.

 

 

A napot a vadasparkban kezdték, ahol láthatták, hogyan gondozzuk állatainkat, ők maguk is kivették a részüket az etetésükből. A dámok, gímek, vaddisznók közelsége feloldja azt a misztériumot, amit a vadon élő állatokról gondolunk. Nekünk, itt dolgozóknak, tanulóinknak hozzátartozik a mindennapjaihoz a vadaspark, és a benne lévő állatok gondozása.

 

A délelőtt további részében a sportosabb tevékenységeké volt a főszerep. Elsőként a lövészettel ismerkedtek meg. Milyen a jó fegyver, hogyan lehet jól megtanulni lőni? Ugyan most csak légpuskával, de így is meg lehet tanulni, hogy emberre fegyvert nem fogunk, hogy mindig megtört fegyverrel járunk, és igyekszünk pontosan célozni. A vadászat nemcsak hobbi, hanem hivatás, szellemiség, kultúra, amely felöleli a vadon élő állatok ismeretét, tiszteletét, magát a vadgazdálkodást, melyhez a lövészet elengedhetetlen.

 

Eleink először nem puskával vadásztak, hanem íjjal, nyíllal. Modern formája az íjászat, amelyhez technikai felkészültség, és sok-sok gyakorlás szükséges.

 

Nagy kaland a gyerekek számára, ha gépek közelében lehetnek, ha gépet vezethetnek. Ma ezt is kipróbálhatták, szakavatott kezek segítségével beülhettek a traktorokba és roboghattak az iskola területén.

 

Írta: Mózes Brigitta

 

Fotók: Buzás János

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.