KÖZELBEN

IMG 20221125 150330 lead

A Balatonszentgyörgyi Dobó István Általános Iskolába látogatott november 25-én délután Varga László megyéspüspök.

 

 

A jövő nemzedékéért érzett felelősség és az advent jegyében meghitt hangulatú, személyes hangvételű beszélgetésen vehettek részt a tantestület pedagógusai. A találkozón részt vett még Ungvárszk Imre plébános úr és Németh Endre diakónus, iskolánk hitoktatója is.

IMG 20221125 150338

A püspök úr a modern kor félelmeiről, a fiatalok jövő nélküli életérzéséről, a hit és hivatás felvállalásának súlyáról beszélt hallgatóságának. Megrázó, színes és személyes történetekkel támasztotta alá, hogy a hit és a bizalom a legjobb gyógyszer félelmeink leküzdésére. Szavai erőt sugároztak, példát mutattak arról, hogy a nehézségekben miként kaphatja meg az ember a legnagyobb lelki/spirituális képzést.

IMG 20221125 150308

S ebben a háborgó, bizonytalan világban minden embernek (különösen a gyerekeknek) szüksége van a belső/lelki béke, a nyugalom, a csend megteremtésére. A zaj diktatúrája helyett szükségünk lenne a csend nyugalmi állapotára, hogy önmagunkra, szeretteinkre és embertársainkra figyeljünk. Tudjuk elfogadni gyengeségeinket és együttérzéssel, segítséggel, szeretettel odafordulni felebarátainkhoz.

IMG 20221125 150330

Mély, tartalmas gondolataival a hivatásukban való megerősödésre és a szeretetben való növekedésre biztatta iskolánk pedagógusait.

 

Hálásak vagyunk, hogy intézményünkben fogadhattuk a püspök urat és lélekben megújulva kezdhettük el az adventi várakozás idejét. Köszönjük.

 

Írta: Szabóné Benkes Anita Klára pedagógus

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.