Fő tartalom átugrása

Szenyérből elszármazottak találkozója – 4. alkalommal

Írta: Szaka Zsolt / Facebook
Megjelent: 2026. június 28. Vasárnap, 00:31

727927582 4476903552581095 1163319200210549 n

A nagy hőség ellenére sokan örömmel elfogadták a szervezők meghívását és nem csak a környékről, hanem távolabbi településekről is érkeztek Szenyér szépen alakuló közösségi terére, az egykori iskola udvarára. Vannak, akik még nem felejtették el a gyökereiket.

 

 


Nagy Zoltán polgármester úr megnyitója és köszöntője után elhangzott Wass Albert „Üzenet haza” című verse.

„Üzenem a háznak, mely fölnevelt:
ha egyenlővé teszik is a földdel,
nemzedékek őrváltásain
jönnek majd újra boldog építők
és kiássák a fundamentumot
s az erkölcs ősi, hófehér kövére
emelnek falat, tetőt, templomot.”

A résztvevők megemlékeztek az elhunytakról, majd a legidősebbek, a találkozó rendszeres résztvevői kaptak egy kis figyelmet, elismerést és köszönetet. Megható volt látni, ahogy a volt tanítványok köszöntötték a 90 éves tanitónénijüket.

Közben főtt a bográcsban a finom gulyásleves. Ebéd után a beszélgetés és a nosztalgiázás kapott főszerepet.

Köszönöm szépen a meghívást!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb