Szenyérből elszármazottak találkozója – 4. alkalommal

A nagy hőség ellenére sokan örömmel elfogadták a szervezők meghívását és nem csak a környékről, hanem távolabbi településekről is érkeztek Szenyér szépen alakuló közösségi terére, az egykori iskola udvarára. Vannak, akik még nem felejtették el a gyökereiket.
Nagy Zoltán polgármester úr megnyitója és köszöntője után elhangzott Wass Albert „Üzenet haza” című verse.
„Üzenem a háznak, mely fölnevelt:
ha egyenlővé teszik is a földdel,
nemzedékek őrváltásain
jönnek majd újra boldog építők
és kiássák a fundamentumot
s az erkölcs ősi, hófehér kövére
emelnek falat, tetőt, templomot.”
A résztvevők megemlékeztek az elhunytakról, majd a legidősebbek, a találkozó rendszeres résztvevői kaptak egy kis figyelmet, elismerést és köszönetet. Megható volt látni, ahogy a volt tanítványok köszöntötték a 90 éves tanitónénijüket.
Közben főtt a bográcsban a finom gulyásleves. Ebéd után a beszélgetés és a nosztalgiázás kapott főszerepet.
Köszönöm szépen a meghívást!
A galériához kattintson a képre!
A galériához kattintson a képre!
A galériához kattintson a képre!
























































