
6697 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 250 278 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 162 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 5868 főre emelkedett.

Délelőtt közzétett adatait korrigálva új térképet jelentett meg a koronavírus.gov.hu a fertőzöttek megyénkénti számáról, ezek összege immár megfelel a hivatalosan közölt összesített adatnak.

5525 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 243 581 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 193 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 5706 főre emelkedett.

Vízművesnek adják ki magukat csalók Somogy megyében, figyelmeztetett a Dunántúli Regionális Vízmű (DRV Zrt.) közösségi oldalán. A társaság leszögezte: munkatársai sosem kérnek pénzt telefonon.

6212 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 238 056 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 189 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 5513 főre emelkedett.

A VOLÁNBUSZ Zrt. 2020. december 15-től és a MÁV-START Zrt. 2020. december 13-tól szolgáltatási területén menetrend módosításokat vezet be.
A Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint, a kormány megtiltja az önkormányzatoknak, hogy 2021-ben adót emeljenek vagy új adót vessenek ki, sőt, jövőre hatályban kell tartaniuk a 2020-ban bevezetett adókedvezményeket is – olvasható Balatonfüred honlapján.

6635 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 231 844 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 182 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 5324 főre emelkedett.

A szerda este megjelent közlönyből derült ki a 2021. január elsejétől várható nyugdíjemelés hivatalos mértéke, amely természetesen nem meglepetés, hiszen megegyezik - ahogyan az lenni szokott - a jövőre várt infláció mértékével.

4136 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 225 209 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 165 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 5142 főre emelkedett.

A 48. héten Szombathelyen növekszik a SARS-CoV-2 örökítőanyag mennyisége a szennyvízben. A vizsgálatok alapján Miskolcon csökken, míg a legtöbb településen stagnál a vírus mennyisége.

3951 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 221 073 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 154 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 4 977 főre emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 64 802 fő, az aktív fertőzöttek száma 151 294 fő.