
3806 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 185 687 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 106 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 4 114 főre emelkedett.

Az aktív fertőzöttek száma jelenleg 133 853 fő, 22%-uk budapesti. A főváros után Pest és Győr-Moson-Sopron megyében van a legtöbb aktív fertőzött, Tolna megyében pedig a legkevebb.


Budapest, 2020. november 24. – Csütörtökig még bárki részt vehet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2021. évi népszámlálást támogató kérdőívtesztjén és az ahhoz kapcsolódó nyereményjátékon.

3929 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 181 881 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 117 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 4 008 főre emelkedett, 44 020 -an pedig már meggyógyultak.

Kormányrendeletet adtak ki, amely azt szabályozza, hogy hétköznaponként 9-11 óra, hétvégén 8-10 óra között az idősek védett sávban vásárolhatnak, tehát ebben az időszakban csak ők lehetnek a boltokban. Az idősek bármikor vásárolhatnak, de a védett idősávban csak ők.

3334 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 177 952 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 91 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 3891 főre emelkedett, 43 339-en pedig már meggyógyultak.

4320 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 174 618 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 111 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 3800 főre emelkedett, 42 915-en pedig már meggyógyultak.

4397 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 170 298 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 121 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 3689 főre emelkedett, 40 820-an pedig már meggyógyultak.

4440 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 165 901 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 96 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 3568 főre emelkedett, 38 074-en pedig már meggyógyultak.

Megjelent a Magyar Közlönyben a kormányrendelet arról, hogyan zajlik a nevelési-oktatási intézményekben, egészségügyi és szociális intézményekben elrendelt, november 20-án induló koronavírus-tesztelés.

Tájékoztató az 505/2020. (XI.17.) Korm. rendelettel hatályban tartott 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet alapján elrendelt védelmi intézkedésekről a vendéglátó üzletekre és az üzletekre vonatkozóan: