
Budapest, 2020. június 17., szerda (MTI) - Az Origo információi szerint szerdai ülésén a kormány döntött arról, hogy eltörli az idősek vásárlási idősávját.

Ismét csak egy újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4078 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt két idős, krónikus beteg. Ezzel 567 főre emelkedett az elhunytak száma, 2547-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 964 fő. Az aktív fertőzöttek 39%-a, az elhunytak 60%-a, a gyógyultak 48 %-a budapesti. 210 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 16-an vannak lélegeztetőgépen.

A nyári munkát vállaló diákok a közteherviselés szempontjából felnőttnek számítanak. Bejelentésükre, adózásukra – a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével – ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalók esetében.

Egy újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4077 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt két idős, krónikus beteg. Ezzel 565 főre emelkedett az elhunytak száma, 2516-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 996 fő. Az aktív fertőzöttek 40%-a, az elhunytak 60%-a, a gyógyultak 48 %-a budapesti. 255 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 17-en vannak lélegeztetőgépen.

Olyan applikációt hozott létre a DRV Zrt., amelynek köszönhetően már a vízmérőállás bejelentése is gyorsan és kényelmesen intézhető. A diktálás egyszerű, és csupán néhány percet vesz igénybe. Az alkalmazás a Google Play áruházból tölthető le az Android operációs rendszerrel rendelkező mobiltelefonokra – áll a víziközmű-szolgáltattó közleményében.

A nyugdíjasok vásárlási (9-12 óráig tartó) védett idősávjának megszüntetésével kapcsolatban Müller Cecília elmondta, a cél, hogy ezen a téren is visszaálljon az élet a normális kerékvágásba, várhatóan szerdán dönthet a kormány a kérdésben.

7 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4076 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt egy 101 éves krónikus beteg.

5 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4069 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 3 idős, krónikus beteg. Ezzel 562 főre emelkedett az elhunytak száma, 2482-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 1025 fő. Az aktív fertőzöttek 40%-a, az elhunytak 60%-a, a gyógyultak 47 %-a budapesti. 275 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 20-an vannak lélegeztetőgépen.

Számos téves információ jelent meg a sajtóban a háziorvosi rendelés hétfőtől történő változásáról – hívta fel a figyelmet Facebook-oldalán a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Háziorvosi Csoportja.

11 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4064 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 4 krónikus beteg. Ezzel 559 főre emelkedett az elhunytak száma, 2476-an pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 1029 fő. Az aktív fertőzöttek 40%-a, az elhunytak 60%-a, a gyógyultak 48 %-a budapesti. 283 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 20-an vannak lélegeztetőgépen.

14 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4053 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt két idős, krónikus beteg. Ezzel 555 főre emelkedett az elhunytak száma, 2447-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 1051 fő. Az aktív fertőzöttek 40%-a, az elhunytak 60%-a, a gyógyultak 48 %-a budapesti. 290 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 20-an vannak lélegeztetőgépen.

Mindössze 12 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4039 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt két idős, krónikus beteg. Ezzel 553 főre emelkedett az elhunytak száma, 2391-en pedig már meggyógyultak.