Kozma Krisztián az Illyés Gyula versmondó verseny országos döntőse

Írta: Berzsenyi Dániel Gimnázium
Megjelent: 2014. október 24. Péntek, 03:28

IMG 20140913 101620

2014. szeptember 13-án rendezték meg Tatabányán az Illyés Gyula versmondó verseny elődöntőjét, melyre 28 középiskolás és felnőtt versmondó érkezett a Dunántúlról és Budapestről. A versenyzők Illyés Gyula egy-egy művét, illetve egy-egy szabadon választott alkotást adtak elő a Vértes Agorájában.

Az indulók között volt városunk és a Berzsenyi Dániel Gimnázium képviseletében Kozma Krisztián 13. E osztályos tanuló. Krisztián Illyés Gyula Haza a magasban, illetve József Attila Óda című versét adta elő. A tét az országos döntőbe való jutás volt, ám ez csak az október 18-i békéscsabai elődöntő után vált véglegessé: a zsűri a két elődöntő legjobbjait hívta meg a döntőre, melyet Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeumban fognak megrendezni december 7-én.

Izgatottan vártuk az október második felét, és nagy örömünkre arról kaptunk tájékoztatást, hogy Krisztián részt vehet az Illyés Gyula versmondó verseny országos döntőjén.

Hajrá, Krisztián!