VÁROSUNK

IMG 0520

Iskolánkban, a Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában, 2016. november 18-án tartottuk pályaválasztási nyílt napunkat.

 

Nagy örömmel tapasztaltuk, hogy 89 marcali és környékbeli általános iskolás tanulónak sikerült felkelteni az érdeklődését iskolánk képzéseivel kapcsolatosan.

 

A rendezvényt a tornateremben és az iskolai tanműhely gyakorlóhelyein tartottuk.

 

Az általános tájékoztatót Bodrogi Csaba főigazgató-helyettes úr, valamint Csonka György igazgató úr tartotta a résztvevőknek. Az SKIK részéről Kurucz János szakképzési referens a kamara szerepéről, a duális képzésről és az ösztöndíjrendszerről beszélt.

 

A legnagyobb tanulólétszámot foglalkoztató partnereink közül Simon Zsuzsanna termelési igazgató az Európa Pék Kft., Szaka Zsolt tanműhelyvezető pedig a Ziehl Abegg Kft. képviseletében ismertette a képzési célú tanműhelyekben és az üzemekben folytatott oktatási tevékenységüket.

 

Bemutatkozott a Marcali SPAR is Czink Gyuláné áruházvezető, illetve a Nagybajomi J.T. Ruhaipari Vámszabadterület Kft. Garzó Vanda gazdasági vezető, Kovács Eszter szakoktató és Kelemen Attila technikus segítségével.

 

A tornateremben a szakmák standjaikon elhelyezett termékeik, eszközeik kiállításával mutatkoztak be.

 

A rendezvény legsikeresebb része a tanműhelyben zajlott, ahol a vendégtanulók megismerkedhettek és részesei lehettek az ott folyó tevékenységeknek. A könnyűipar iránt érdeklődők, a leendő női szabók, bőrdíszművesek, kipróbálhatták a varrógépeket, a fémiparosok közül az ipari gépészek a kéziszerszámokat, a gépi forgácsolók a forgácsoló gépek kezelését ismerhették meg. A CNC gépteremben még a leánytanulók is nagyon érdeklődőek voltak. A tanulók a beprogramozott gépet elindíthatták, majd az általuk legyártott „gomba alakú” alkatrészt ajándékba kapták. Az ördöglakatot is „megszerezhették” a Ziehl Abegg Kft. felajánlásában, ha tudtak válaszolni Szaka Zsolt és Sutyor Zsanett érdeklődő kérdéseire.

 

Az eladó teremben a legügyesebb nyolcadikos tanulók csomagolóversenyen vettek részt, ahol egy bonbont és egy amorf tárgyat kellett becsomagolni. Harmadik évfolyamos tanulóink értékelték a vendégek munkáját, az első három helyezett oklevelet és ajándékcsomagot kapott.

 

Az ünnepi hangulatot megelőlegezve az élelmiszerlaborban cukrász és pék tanulóink segítségével mézeskalácsot díszítettek a vendégek. Természetesen, az általuk készített termékeket haza is vihették.

 

A számítástechnika teremben a gépekkel és a programokkal ismerkedhettek az érdeklődő tanulók.

 

A szeptembertől induló vendéglátó szakmacsoportról (pincér- és szakácsképzés) még csak tájékoztatást adhattunk a pályaválasztóknak.

 

Támogató partnereinknek külön köszönettel tartozunk: a kamarának (SKIK), a Ziehl-Abegg Kft-nek a látogatókat szállító autóbuszokért, az Európa Pék Kft-nek a finom pogácsáért.

 

Reméljük, hogy rendezvényünkkel nagyban hozzájárultunk az érdeklődő tanulók sikeres pályaválasztásához.

 

Minden tanulót, aki iskolánkat választja, szeretettel várunk a szeptemberi tanévkezdéskor.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.