VÁROSUNK

cats szaki

Országos döntőben a Hikmanosok! A Magyar Természetvédők Szövetsége „SzabaduLÁSS – Juss ki a fogyasztás rabságából!” címmel 3 fordulós környezeti nevelési vetélkedőt hirdetett meg februárban középiskolás korú diákok 3 vagy 4 fős csapatai számára.

 

 

A marcali Hikman Béla Szakképző Iskolából két csapat regisztrált a vetélkedőre:

 

Zöld Íjászok: Bogdán Andrea, Bogdán Hajnalka, Mika Fanni
és Nárai Angéla;

Green World: Gaál Béla, Kakas Lívia, Lukács Vivien és Miklovics Viktória.

 

Felkészítő tanár: Sandrik Beáta

 

A vetélkedő témája

 

Egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy az éghajlatváltozás mind jobban és jobban befolyásolja mindennapi életünket. Érezzük a változást a körülöttünk lévő világban, de sokszor nem tudjuk, mi miért történik, s milyen lehetséges valós megoldások közül választhatunk; egyáltalán, van-e választásunk.

 

A vetélkedőn résztvevő tanulók változatos, kreatív, játékos feladatok segítségével ismerkedhettek meg a biológiai sokféleség védelmével, az éghajlatváltozás hatásaival, a globális társadalmi problémákkal (szegénység, gyermekmunka, migráció, a nők és gyermekek helyzetének romlása). Megismerték a környezetpusztítás alapvető okait, közben a fogyasztásban rejlő csapdákat is.

 

A számtalan érdekes feladat közül az egyikben plakátot kellett készíteni a tanulóknak, melyen azt kellett bemutatniuk, hogy miért érdemes hetente legalább 1 húsmentes napot tartani.

 

A vetélkedő két elektronikus fordulóból állt, ami alapján a 9 legjobb csapatot behívták egy személyes döntőbe. Iskolánkból a Zöld Íjászok csapatának sikerült bejutnia a döntőbe, aminek az időpontja 2022. június 3., a helyszíne Budapest, Füvészkert.

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.