VÁROSUNK

04

2022. november 24-én, csütörtökön 15 órától Marcaliban, az egyházközség közösségi házában (X-ház) tartotta első kerületi teadélutánját a Somogyvári Esperesi Kerület. Erre az alkalomra nemcsak a civil hitoktatókat, hanem a plébános atyákat is meghívták, akik óraadóként szintén jelen vannak a környék iskoláiban.

 

 

Az idei tanévtől a Kaposvári Egyházmegyében bevezették ezt a csapaterősítő összejöveteli formát, külön esperesi kerületenként, ahol a hitoktatók egy-egy alkalommal – különböző helyszíneken – összegyűlhetnek, találkozhatnak egymással, szakmailag is töltekezhetnek, tanulhatnak egymástól, illetve eszmét cserélhetnek a munkájukról, tapasztalataikról. Természetesen a legfőbb téma az Advent, és az arra való előkészület, ráhangolódás volt. Ezen kívül kézműves ötleteket is vártak a szervezők a résztvevőktől.

 

A marcali teadélutánon az első alkalomra 16 lelkipásztor és hitoktató jött el. A megjelenteket a házigazdák nevében Kiss Iván c. prépost, Marcali plébános és Dr. Gyulainé Domján Zsuzsanna helyi hitoktatónő köszöntötte. Majd Farkasné Magyar Anikó, Egyházmegyei hitoktatás szakmai felelős beszélt az összejövetel céljáról.

 

A környék lelkipásztorai közül Németh József Kéthelyről, Galambos Ferenc Mesztegnyőről, Csatlós István Inkéről képviseltette magát és települését, míg Németh Endre diakónus Csákányból érkezet.

 

A rendezvény egyenkénti bemutatkozással kezdődött, ahol a résztvevők a családi állapotukról és a hitoktatási tapasztalataikról beszéltek, valamint elmondták, hogy honnan érkeztek, mióta vannak a pályán, esetleg mi a civil foglalkozásuk a munkájuk mellett.

 

Ezt követően jó hangulatú, kötetlen beszélgetéssel folytatódott a program a hitoktatás helyzetével kapcsolatban. A Marcali hitoktatók süteményekkel, frissítőkkel és kávéval vendégelték meg kollégáikat a Somogyvári Esperesi Kerület első teadélutánján, melynek jövőre lesz folytatása.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.