VÁROSUNK

21

2022. november 26-án, szombaton, délelőtt 9 órától kezdődött – az eddigi hagyományokat követve – a szabadtéri, nagyméretű ádventi koszorú összeállítása és feldíszítése Marcaliban, a Boldog II. János Pál pápa téren.

 

 

A munkákat ezúttal is Király Jenő templomatya és Gelencsér Róbert világi elnök irányították – a korábbi évek rutinjával – a Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplom előtt. A Római Katolikus Egyházközség 12 fős csapata elsőként a fém-váz keretet állította össze, majd szakszerűen rögzítette. Ezt követően, Tóth Péter gyakorlott vezetésével következett a koszorú fenyő-ágakkal való körbefonása és díszítése. A munkák, alig több mint két óra alatt, 11 óra után fejeződtek be.

 

Az első ádventi gyertyagyújtás ma este 17 órakor a Mesepark Óvoda nagycsoportosainak műsorával kezdődik, majd dr. Sütő László marcali polgármester gyújtja meg a gyertyát.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.