Fő tartalom átugrása

Honvédelem Napja Marcaliban

Írta: Vágó Zoltán
Megjelent: 2026. május 21. Csütörtök, 16:44

SCH 2646

2026. május 21-én a Marcali Bajtársi Egyesület és a Honvéd Nyugállományúak Klubja méltó módon emlékezett meg a Honvédelem Napjáról az Európa parkban, a Kopjafánál.

 

 

A rendezvényen számos érdeklődő, meghívott vendég és helyi lakos vett részt, akik együtt tisztelegtek a magyar honvédek hősiessége és áldozatvállalása előtt.

Az ünnepség délután 16 órakor kezdődött. A megemlékezés során Huszár Géza nyá. őrgy. mondott köszöntőt, amelyben hangsúlyozta a hazaszeretet, az összetartozás és a katonai hagyományok megőrzésének fontosságát. Beszédében kiemelte, hogy a múlt hőseinek példája ma is erőt és útmutatást adhat a jelen és a jövő nemzedékei számára.

A rendezvény ünnepélyes hangulatát emelte a Marcali Bajtársi Dalárda közreműködése, akik katonadalokkal és hazafias énekekkel tették emlékezetessé az eseményt. Az előadás nagy sikert aratott a résztvevők körében.

A megemlékezést koszorúzás zárta, amely során a jelenlévők főhajtással rótták le tiszteletüket a hazáért szolgáló katonák emléke előtt. Az esemény méltó és meghitt módon szolgálta a közösségi emlékezést és a nemzeti hagyományok ápolását.

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb