Magyar Katolikus Püspökkari Konferencia döntése értelmében, az idei évben, Jáki Zoltánné , a marcali Egyházközség tagja, a Kaposvári Egyházmegyei Karitász igazgatója kapta a „Szent Erzsébet rózsája díjat". A Szent Erzsébet Rózsája díj „[a]z Árpád-házi Szent Erzsébet legendájából eredeztetett díj az irgalmasság és a szolgáló szeretet erényeinek és a díjazottak személyes példájának elismerésére szolgál, hogy az együttérzés, a felebarátainkért érzett felelősség és a tevékeny szeretet keresztény eszméjét az egyénekben és a közösségekben felébressze és ébren tartsa."
A "Család éve 2011" alkalmából "Együtt a család" címmel rajzkiállítást nyitottak meg ma kora este a Kulturális Korzóban. Az eseményt a Marcali Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Marcali Óvodai Központ szervezte. A tárlatot megnyitotta Hódos Melinda a Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Központ igazgató helyettese. Ezt követően fa ültetésre, és emléktábla elhelyezésére került sor az Európa Parkban. Közreműködött: Nagyné Réti Ildikó
A Mikszáth egyik első osztálya Lehnerpusztáról indulva – a Liliom-hegyen keresztül és a Bernát-kúti pihenőt érintve – ballagott vissza Marcaliba. A szőlőhegyi-mezei utak némelyikét már járhatatlanná tette a csalán–akác–gyalogszeder szinte megbonthatatlan barátsága, de a kukorica- és napraforgósorok előzékenyen megengedték az áthaladást.
Az Óvodai Központ környezetvédelmi programot szervezett a Föld napja alkalmából a Városi Sportcsarnoknál. A nagycsoportos óvodások és szüleik átvették az újrahasznosítható szemétből készített alkotások készítőinek járó díjakat. Közösen elmondták Zelk Zoltán: A kis kertész c. versét.
A Noszlopy iskola Költészet napi rendezvényeinek sorát ma délután a 8. osztályosok vetélkedője zárta, melynek témája József Attila élete és költészete volt. Az osztályok 5 fős csapattal képviseltették magukat a jó hangulatú versenyen.