2012.02.06-án, hétfő koradélután többgenerációs kamara kiállítás nyílt a Berzsenyi Dániel Gimnázium klubtermében az iskola volt (Szikra János, Zsolnai Mária, Kovács József, Jurij Uszanov) - és jelenlegi művésztanárainak (Boros Gábor) és mostani diákjainak (Mózes Nóra, Pék Renáta, Horváth Anita, Büki Bianka, Fellegi Emese, Zajcsuk Liliána) munkáiból.
Utoljára szólt a csengőszó a 2011-es esztendőben iskolánk falai között. Hangja - akár a karácsonyi csengőszó - a közös ünneplésre hívott mindannyiunkat, hogy öltöztessük szívünket is díszbe. Iskolánk énekkarának tagjai Illésné Bene Judit vezetésével, olyan szívbemarkoló műsort adtak elő, hogy többünknek könny szökött a szemébe, s a gyertyák fényénél gondolatainkba elmerülve hallgatuk az éneket és a verset. Köszönjük!
Somogy megyéből 42 amatőr alkotó küldte be pályamunkáját, képző, iparművészet és egyéb technika kategóriában a XXI. Országos Képző és Iparművészeti tárlat somogyi bemutatójára. A budapesti és megyei művészettörténészekből és művészekből álló zsűri, ma délelőtt a marcali Kulturális Korzóban válogatta ki azokat az alkotásokat, amelyek majd részt vesznek, a december 16-án, Marcaliban nyíló kiállításon.
„A szabadság vándorai" – ezzel a címmel tartott előadói estet Geleta Viktor tegnap este a Kulturális Korzóban. Az est folyamán az elmúlt évtizedek magyar slágerei csendültek fel. A kellemes hangulatú koncerten többek között Balázs Fecó, Demjén Ferenc, Máté Péter ill. Szécsi Pál dalai hangzottak el.
Magyar Katolikus Püspökkari Konferencia döntése értelmében, az idei évben, Jáki Zoltánné , a marcali Egyházközség tagja, a Kaposvári Egyházmegyei Karitász igazgatója kapta a „Szent Erzsébet rózsája díjat". A Szent Erzsébet Rózsája díj „[a]z Árpád-házi Szent Erzsébet legendájából eredeztetett díj az irgalmasság és a szolgáló szeretet erényeinek és a díjazottak személyes példájának elismerésére szolgál, hogy az együttérzés, a felebarátainkért érzett felelősség és a tevékeny szeretet keresztény eszméjét az egyénekben és a közösségekben felébressze és ébren tartsa."
A "Család éve 2011" alkalmából "Együtt a család" címmel rajzkiállítást nyitottak meg ma kora este a Kulturális Korzóban. Az eseményt a Marcali Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Marcali Óvodai Központ szervezte. A tárlatot megnyitotta Hódos Melinda a Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Központ igazgató helyettese. Ezt követően fa ültetésre, és emléktábla elhelyezésére került sor az Európa Parkban. Közreműködött: Nagyné Réti Ildikó
A Mikszáth egyik első osztálya Lehnerpusztáról indulva – a Liliom-hegyen keresztül és a Bernát-kúti pihenőt érintve – ballagott vissza Marcaliba. A szőlőhegyi-mezei utak némelyikét már járhatatlanná tette a csalán–akác–gyalogszeder szinte megbonthatatlan barátsága, de a kukorica- és napraforgósorok előzékenyen megengedték az áthaladást.
Az Óvodai Központ környezetvédelmi programot szervezett a Föld napja alkalmából a Városi Sportcsarnoknál. A nagycsoportos óvodások és szüleik átvették az újrahasznosítható szemétből készített alkotások készítőinek járó díjakat. Közösen elmondták Zelk Zoltán: A kis kertész c. versét.
A Noszlopy iskola Költészet napi rendezvényeinek sorát ma délután a 8. osztályosok vetélkedője zárta, melynek témája József Attila élete és költészete volt. Az osztályok 5 fős csapattal képviseltették magukat a jó hangulatú versenyen.
