Fő tartalom átugrása

327 somogyi diák szerint sem játék a tűz

Írta: Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Megjelent: 2026. április 22. Szerda, 01:16

69e77cbc73bc66.96279799

Izgalmasra sikerült az idei alkotói pályázatra beérkező somogyi művek bírálata. A 6 és 18 év közötti diákok festményeiről, rajzairól kiderült, hogy ők is látják, miként dönt romba életeket az emberi felelőtlenség, hogyan perzseli fel emberek és állatok otthonát a tűz szempillantás alatt.

 

 

A Tűz nem játék elnevezésű pályázatra idén Barcsról, Nagyatádról, Csokonyavisontáról, Lábodról, Darányból, Mernyéről, Balatonszárszóról, Siófokról, Kaposvárról, Marcaliból, Iharosberényből és Kéthelyről is érkeztek alkotások. A cél az volt, hogy az iskolások bemutassák, miként látják a tűzoltók világát, a tűzvédelem fontosságát, a lakástüzek megelőzését, a tüzek kártétele elleni védekezést.

A Somogy Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság által felkért háromfős zsűri – Szabó Dóra, rajztanár (Pacsmag Élményfestés), Vágner Mátyás, művészeti- és médiafotográfus szaktanár, igazgatóhelyettes (Kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium) és Lang Róbert, fotóriporter (Somogyi Hírlap) – több, mint háromszáz mű közül választotta ki a legmegnyerőbbeket. Az értékelés során döntő szempont volt a kreativitás és újszerűség, de az igényesség, a társadalmi hasznosság, ugyanakkor a tűzvédelmi szakmai irányelvek sem szorultak háttérbe. A szakmai szempontoknak Krám István tűzoltó ezredes, a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója adott hangot a bírálat során.

Hogy kinek az ötletesen elkészített műve jutott tovább az országos megmérettetésre, továbbá mely iskola tanulói nyújtották be a legtöbb alkotást, amellyel elnyerték a Legkreatívabb somogyi iskola címet – vele együtt egy tűzoltóbemutatót – az a május végi eredményhirdetésen derül ki.

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb