Skip to main content

A Szakma Kiváló Tanulója Verseny finise

Írta: Kisgyura Brigitta
Megjelent: 2017. április 22. Szombat, 04:47

DSC 3522 1024x683

A harmadik napja tartó verseny fontos állomásához érkeztünk, a szóbeli feleletekhez, amelyen nem a gyakorlati felkészültség, hanem a lexikális tudás, a pillanatnyi lelkiállapot a meghatározó.

 

Az időjárás is kegyes volt a versenyzőkhöz, ezért a tegnapi programból kimaradó döntés versenyszám ma került megrendezésre. A csapatok folyamatosan váltották egymást, aki a gyakorlati résszel kezdett, Ő utána a szóbelit kezdhette meg, és fordítva. Iskolánk csapata a tanerdőben, a döntés helyszínén kezdett.

 

Az elmúlt napok szoros versenyprogramja ezzel lezárult, a versenyzők izgatottan már csak az ünnepélyes eredményhirdetésre vártak. A várakozás perceit a Marcato Ütőegyüttes koncertje tette elviselhetővé. A Sárkány Zsolt vezette Ütőegyüttes immár 23 éve működik, élmény volt szambájukat hallgatni, és produkciójukban gyönyörködni. Hírüket viszik a csapatok Mátrafüredre, Hajdúböszörménybe és Ásotthalomba is! Köszönjük!

 

Az erdőről szóló zene mellett nem maradhattak el a szavalatok sem, hiszen iskolánk tanulói érdekes és tanulságos szavakat intéztek a közönség és a versenyzők felé.

 

A mai napon lezárult a tanév egyik legfontosabb eseménye, a verseny, amelyet diák, felkészítő tanár már nagyon várt. A szoros program szerdán kezdődött, melyről már képekben is beszámoltunk. Most nézzük, ki, milyen eredménnyel végzett:

 

Írásbeli: I. hely Káity Tamás László, II. hely Németh Márk, III. hely Egyed Ferenc – mindhárom tanuló Ásotthalomról a Bedő Albert Erdészeti Szakképző Iskola és Kollégiumból érkezett.

 

Szóbeli: I. hely Káity Tamás László II. hely Dobó Krisztián, szintén a Bedő Albert Szakképzőből érkezett, Ásotthalomról, III. hely Csengeri Csaba, Hajdúböszörményt képviselte.

 

Döntés: I. hely Horváth Kevin, II. hely László Krisztián, III. hely Balaban Nenad – mindhárom tanuló a házigazda Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium tanulója.

 

Közelítés: I. hely Egyed Ferenc – Ásotthalom, II. hely Németh Olivér - Mátrafüred, III. hely Balogh Zoltán – Hajdúböszörmény.

 

Szerelés- lánckímélő darabolás: I. hely Balogh Zoltán – Hajdúböszörmény, II. hely László Krisztián – Szőcsénypuszta, III. hely Németh Márk – Ásotthalom.

 

Tisztítás-jelölés: I. hely László Krisztián, II. hely Horváth Kevin, III. hely Balaban Nenad – mindhárom tanuló a házigazda iskola tanulója.

 

Erdei növényismeret: I. hely Horváth Kevin, II. hely László Krisztián – Szőcsénypuszta, III. hely Németh Olivér – Mátrafüred.

 

Vadfelismerés: I. hely Papp Ferenc - Ásotthalom, II. hely Csengeri Csaba – Hajdúböszörmény, III. hely Káity Tamás László – Ásotthalom.

 

Vállalkozási ismeretek: I. hely Dobó Krisztián – Ásotthalom, II. hely Szűcs Dániel Mihály – Ásotthalom, III. hely Kákonyi Gábor – Ásotthalom.

 

Gyakorlat: I. hely László Krisztián - Szőcsénypuszta, II. hely Csengeri Csaba - Hajdúböszörmény, III. hely Egyed Ferenc – Ásotthalom.

 

Összetett verseny egyéni: I. hely Csengeri Csaba - Hajdúböszörmény, II. hely Papp Ferenc – Ásotthalom, III. hely Szűcs Dániel Mihály – Ásotthalom.

 

Összetett csapatverseny: I. hely Ásotthalom I. csapat, II. hely Ásotthalom II. csapat, III. hely Mátrafüred csapata, IV. hely Hajdúböszörmény, V. hely Szőcsénypuszta.

 

Jutalmazták az első három helyen végzett tanuló felkészítő tanárait is: Barabás Attila Máté kollégát Hajdúböszörményből, Balázs Gábor és Marozsán Zoltán kollégát Ásotthalomból.

 

Ezen kívül, különdíjban részesült a „Legjobb szőcsényi diák” – László Krisztián. A Nemzeti Agrárkamara a „Legjobb gyakorlati eredményt elért tanulónak” oklevelet és serleget adományozott – a legnagyobb örömünkre László Krisztiánnak, iskolánk tanulójának adhatták át. A NAK a „Legjobb gyakorlati eredményt elért tanuló iskolájának” vándorserleget adományozott.

 

Szabó Sándorné a NAK szakképzési referense a szervező iskola számára oklevelet és emlékplakettet nyújtott át, amelyet Torma Sándor igazgató úr vehetett át.

 

Senki sem ment haza üres kézzel, hiszen a hivatalos értesítőkön kívül, amelyek tartalmazzák a versenyen elért eredményeket, minden versenyző és felkészítő kolléga megkapta a Stihl Kft. és a Husqvarna Kft., valamint az iskola ajándékcsomagját. Két versenyző tanuló szakmunkás bizonyítványt kaphat jeles eredménnyel, Csengeri Csaba és Papp Ferenc tanulók. Gratulálunk a teljesítményükhöz!

 

A versenyt Pintér Ottó, a SEFAG Zrt. Zselici Erdészetének igazgatója, a versenybizottság elnöke értékelte, majd Huszti Gábor, a Somogy Megyei Közgyűlés alelnöke intézett bátorító és köszöntő szavakat a versenyzőkhöz, a szervezőkhöz. Torma Sándor úr, a házigazda intézmény igazgatója zárta be a versenyt. Az ünnepség a vadászkürt hangjaival végződött.

 

Minden versenyzőnek és felkészítőnek gratulálunk a kitartó és eredményes munkához!
Jó szerencsét! Üdv az erdésznek!

 

Fotó: Bogdán László - HA3TBL

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

KÖSZÖNET

 

A Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium vezetősége, pedagógusai, dolgozói, tanulói szeretnék megköszönni a Szakma Kiváló Tanulója Erdészeti Szakmunkások Tanulmányi Versenyének megszervezésében és lebonyolításában való közreműködést, anyagi, tárgyi és erkölcsi támogatást.

 

Ez a nagy sikerű rendezvény nem jöhetett volna létre támogatóink nélkül, ezúton is szeretnénk megköszönni bizalmukat és támogatásukat.

 

A verseny lebonyolításában segítségünkre voltak és értékes díjakat ajánlottak fel:

 

Földművelésügyi Minisztérium, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, Andreas Stihl Kereskedelmi Kft. Husqvarna Magyarország Kft., SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt., Bakonyerdő Zrt., Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt., Zalaerdő Zrt., Caroline D.A. Kft. Marcali – Dávid Attila, Dóra Barkács, Fiskars Magyarország, Hans Paush Hungária Kft., Hermann Ottó Intézet, Husqvarna Szaküzlet és Szerviz Kaposvár– Kühár Tibor, Husqvarna Szaküzlet Keszthely – Takács Tibor, JG MAX Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Bt., Káplár János, Kaposstil Kft. – Papp László, Lupus Kft.- Varga László, Magyar Mezőgazdaság Kft., Marcali Városi Fürdő és Szabadidőközpont, Meiszterics János, Mezőgazda Kiadó, OTP Marcali Fiókja, Puchner Birtok Bikal, Ruzsa Kft. – Balázs András, Spilák Kisgép – Spilák Lajos, Vadex Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt., Zso – Va Kft. Böhönye – Kulcsár Zsolt.

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb