KÖZELBEN

09

2021. október 5., fontos dátum az agrárszakképzés életében. Az ITM Szakképzésért Felelős Helyettes Államtitkárság szervezésében az Egy a természettel - Vadászati Világkiállítás égisze alatt tematikus szakmai napra került sor.

 

 

Az agrárszakképzési centrumok vezetői, oktatói, a képzőközpontok, a duális szakképzésben érdekelt partnerek, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, az Agrárminisztérium Agrárszakképzési Főosztályának, valamint az ITM Szakképzésért Felelős Helyettes Államtitkárságnak szakemberei egy cél érdekében gyűltek össze, ez pedig az agrárszakképzés jelene, és jövője.

 

Agrárszakképző intézményként iskolánk is képviseltette magát. Nemcsak azért, mert a név kötetez, hiszen Széchenyi Zsigmond nevét viseljük, hanem azért is, mert múltunk, jelenünk és jövőnk is az agrárszakképzés léte. Iskolánkat mindig is a szakmaiság jellemezte. A folyamatosan változó oktatási, szakmai, társadalmi- és jogszabályi környezetnek való megfelelés az egyetlen útja minden képző iskolának. Pölöskei Gáborné államtitkár asszony megnyitó előadása is ezt anticipálta. Nincs más út a centrumok, képzőközpontok és iskolák előtt, mint a kiváló szakemberek képzése, duális partnerek bevonása az oktatásba, a tanulók motivációjának erősítése kétféle módon, ösztöndíjrendszerrel és szakmaisággal.

 

Ennek a szakmaiságnak a jegyében folytatódott a tematikus nap két, számunkra kitüntető és példaértékű előadással. Kevés intézmény mondhatja el magáról, hogy két szakembere is magas szintű előadással készült erre a napra. Fehér Attila oktató és dr. Takács László szakmai igazgatóhelyettes ezt tette. Hírünket vitte a Világkiállítás szakmai és nem szakmai közönsége elé. Fehér Attila – A középfokú vadászati oktatás fejlődése Magyarországon, különös tekintettel az élőhelyfejlesztésre című előadása nemcsak a folyamatos változást mutatta be, hanem rámutatott az anomáliákra, fejlődési utakat keresett és tárt a szakmai és nem szakmai közönség elé. A vadászati oktatás kollégám életében egyet jelent a mindennapokkal. Szuggesztív előadásmódja, szakmai tapasztalata, az oktatásban eltöltött majdnem három évtized is arra predesztinálja, hogy hitelt adjunk szavának. Előadását olyan kérdésekkel zárta, amelyek jó alapot adtak a délutáni kerekasztal-beszélgetésnek.

 

dr. Takács László szakmai igazgatóhelyettes – Egy elsősorban oktatási célokat szolgáló vadgazdálkodási egység működése című előadásával követte a fent elhangzottakat. Szívmelengető érzés volt hallani, ahogy iskolánk névadójának nyomdokain építette fel előadását. És igen, a név, valóban kötelez minket. Nemcsak a vadászat szeretetét, a vadászat etikáját, a vad tiszteletét, a vadászat jó hírét adta át a hallgatóságnak Széchenyi Zsigmond szellemiségében, hanem intézményünk sajátosságát is, a vadgazdálkodásra alkalmas terület múltját, jelenét és jövőjét is vázolta. Jó hallgatni…jó hallani, hogy a 11 éves fiú 1971-ben miként ámuldozott a Vadászati Világkiállításon, és jó hallani, hogy 50 évvel később, dr. Takács László 2021-ben, a Nemzetközi színpadon, a Világkiállításon szakmai előadást tart.

 

Köszönjük! Megtiszteltetés és öröm, hogy két kollégánk is megmutathatta magát a Vadászati Világkiállításon, hogy iskolánk hírnevét öregbítették, hogy a Déli ASzC Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Somogyzsitfa, végérvényesen ott van az agrárszakképző intézmények térképén.

 

Írta: Mózes Brigitta

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.