KÖZELBEN

IMG 20221005 090254

Egy újabb tanévet kezdtünk meg szeptemberben, s máris készülünk a következőre, hiszen nyílt napot tartottunk a pályaválasztás előtt álló általános iskolásoknak. A gyönyörű őszi idő segítségünkre volt, hiszen szakmáink, képzéseink bemutatása gyakorlatorientált. Soha nem látott érdeklődést tapasztalhattunk!

 

 

A környező általános iskolákból 160 tanuló és kísérőik, ill. távolról érkező tanulók és szülők voltak ma részesei a pályaválasztási nyílt napnak, mely a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara égisze alatt valósult meg.

 

Tóth Krisztina igazgató asszony előadásával indult a nap, ahol bemutatta a képzési palettát, a helyi adottságokat, szólt a kimeneti követelményekről, külön kitért a kiemelt bánásmódban részesülő tanulók fogadására, a szakmaiságra, a folyamatos fejlődésre. Prezentációja tartalmazta a jogosítvány meglétének fontosságát, kiemelte az oktatók felkészültségét, a kollégiumi elhelyezés lehetőségét.

 

A nagy létszámra való tekintettel 10 csoportban indultak el a hozzánk látogatók, hogy minél többet lássanak iskolánkból. A 13.A osztályos technikus tanulók, és a kollégiumi támogató oktatók voltak a csoportok vezetői, ők kísérték a vendégeket a különböző bemutatók helyszíneire.

 

Ha az igazgató asszony által elmondottakat, a szakmaválasztást tesszük meg jövőképnek, a Véssey kastélyt, benne az iskolatörténeti kiállítást, és a Széchenyi Zsigmond emlékszobát tekinthetjük a múltnak, a hagyományok tiszteletének, akkor a bemutatók sora volt az iskola jelene.

 

A hozzánk látogatók megnézhették a vadasparkot, mellette megtekinthették, hogy milyen módon kell a makkvetéshez előkészíteni a talajt, a mezőgazdasági erő- és munkagépek milyen módon segítik a mindennapi munkát.

 

A kertészetben kiültetésre váró növényeket szemlélhettek, a tanpályán pedig a fakitermelés alapfogásait láthatták, gallyazást, döntést, darabolást.

 

Oktatóink, tanítványaink legjobb tudásuk szerint mutatták meg mindazt, ami az iskola hétköznapjait alakítja. Az elméleti tudás megalapozza, a szakmai gyakorlat pedig elmélyíti az ismereteket, amelyek által jól képzett, a kor kihívásaira reagáló, a munkahelyeken helyt álló, szakmailag elhivatott tanulók kerülnek ki iskolánkból.

 

Bízunk benne, hogy hasznosnak, érdekesnek és mindenekelőtt meghatározó élménynek tekintették a mai napot az idelátogatók. Hívjuk és várjuk a további érdeklődőket is, hiszen november 10-én, csütörtökön ismét szeretnénk lehetőséget adni azoknak a fiataloknak és szüleiknek, akik ma nem tudtak eljönni, hogy a felvételi lapok leadása előtt még tájékozódhassanak képzéseinkről, iskolánkról!

 

Írta: Mózes Brigitta

 

Fotók: Buzás János, Matakovics István

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.