Fő tartalom átugrása

Már 30 fokos a Balaton

Írta: hirbalaton.hu
Megjelent: 2026. június 28. Vasárnap, 16:27

115e9bb6 b381 4aa5 bd11 dbfbd6da5b5d

A legfrissebb méréseket a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet tette közzé ma kora délután.

 

 

A Balatoni Limnológiai Kutatóintézet munkatársai hőtérképet állítottak össze, amely a víz hőmérsékletét mélység szerint mutatja a Balaton négy medencéjének megfigyelőállomásain, június 23–28. között.

A felszíni vízhőmérséklet június 26–27-re már 29–30°C-ra emelkedett.

A Keszthelyi -és Szigligeti medencében pedig egyértelmű termikus hőrétegződés alakult ki, a felszín és a fenék közötti különbség elérte a +3°C-ot.

A Szemesi medencében a legmelegebb a víz a teljes vízoszlopban, írták a bejegyzésben.

Kép: ChatGPT - Illusztráció!

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb