Már 30 fokos a Balaton
Írta: hirbalaton.hu
Megjelent: 2026. június 28. Vasárnap, 16:27

A legfrissebb méréseket a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet tette közzé ma kora délután.
A Balatoni Limnológiai Kutatóintézet munkatársai hőtérképet állítottak össze, amely a víz hőmérsékletét mélység szerint mutatja a Balaton négy medencéjének megfigyelőállomásain, június 23–28. között.
A felszíni vízhőmérséklet június 26–27-re már 29–30°C-ra emelkedett.
A Keszthelyi -és Szigligeti medencében pedig egyértelmű termikus hőrétegződés alakult ki, a felszín és a fenék közötti különbség elérte a +3°C-ot.
A Szemesi medencében a legmelegebb a víz a teljes vízoszlopban, írták a bejegyzésben.
Kép: ChatGPT - Illusztráció!