VÁROSUNK
mtksz-allas

Jandrics Havranek

Idén is lezajlottak a tanulmányi versenyek első fordulói. A felsőbb évesek számára hirdetett versenyek közül legrangosabb az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV). Az idei tanévben informatikából sikerült Havranek Andreának (13.E) bejutni a 2. fordulóba alkalmazói kategóriában.

Az alsóbb évesek számára rendezett Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Versenyen, amely az OKTV „kistestvére", ugyancsak alkalmazás kategóriában Jandrics András (10.E) továbbjutott a 2. fordulóba.

Az első fordulókban 3 óra alatt szövegszerkesztési, képszerkesztési és táblázatkezeléses feladatokat kellett megoldaniuk a versenyzőknek. A második fordulót február elején rendezik meg, diákjainknak Kaposvárra kell utazni, a Táncsics Mihály Gimnáziumban zajlik ez az esemény. Itt is hasonló feladatokat kell megoldaniuk a versenyzőknek, de itt már 5 óra hosszan tart a verseny, és a témakörök kiegészülnek prezentáció-készítéssel és adatbázis-kezeléssel is. A döntőre minden évben Budapesten az ELTE Informatika Karán kerül sor tavasszal. A két diák felkészítő tanára Bene Gábor.

P1040967-2

Az Arany Dániel Matematika Versenyen, amely az OKTV matekos „kistestvére", két tanuló jutott tovább a 2. fordulóba. Mindketten nyelvi előkészítősök, így mindössze heti két órában tanulják csak a tantárgyat. A gimnáziumi szakköri felkészülésük mellett Noszlopy iskolás versenyzői múltjuk is hozzásegítette őket ehhez az eredményhez. Bene Fruzsina és Ősz Zoltán szorgosan készül a februári fordulóra. A két diák felkészítő tanára Bognárné Lázár Magdolna.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.