VÁROSUNK

Rákóczi utca

A képviselők 13 napirendet tárgyaltak, a szokatlan időpontra (szerda) a pályázatok beadási határideje miatt volt szükség.

 

 

A képviselő-testület a Balaton Fejlesztési Tanács által kiírt pályázaton igényel támogatást a Berzsenyi parkban pavilon építése érdekében.

 

A támogatással a Berzsenyi parkban kerülne sor egy-egy olyan több funkciós közösségi tér kialakítására, mely hozzájárul a klímaváltozás hatásainak lokális csökkentéséhez, a klímaváltozás által okozott hatások felismeréséhez.

A beruházással a park közösségi találkozási pont szerepét szeretnénk erősíteni olyan pavilon építésével, mely lehetőséget biztosít a lakótelepen élők számára szervezett rendezvények helyszínéül, illetve ülőhelyek elhelyezésével pihenési lehetőséget a parkon keresztül közlekedőknek, a gyermekükre vigyázó szülőknek. A fejlesztés lehetőséget biztosít a szervezett programok számának növelésére, a közösségi élet kiterjesztésére.

A projekt célja a zöldfelületek használatának ösztönzése, rekreációs lehetőségének kihasználásának ösztönzése.

Apályázat benyújtásához tervezői költségvetés készült, a telepítendő növények beszerzéséhez indikatív árajánlat került beszerzésre. A projekt teljes becsült összköltsége, a tervezői költségvetés alapján bruttó 15.298.722 Ft.


A beruházás megvalósításához szükséges 35%-os önrész- 5.354.553 Ft- rendelkezésre állásáról a Képviselő-testület határozata szükséges. A pályázati folyamatot, illetve az építőipari kapacitásokat figyelembe véve a beruházás megvalósítására 2022. évben kerülne sor, így a saját erő rendelkezésre állását a város 2022. évi költségvetésében kell biztosítani.

 

Egy másik felhívásban a Fejlesztési Tanács által meghatározott támogatható tevékenység a környezettudatos, közterület karbantartását szolgáló járművek beszerzése. A kiírás 60%-os támogatást biztosít a beszerzés megvalósítására. A támogatással beszerezhető elektromos kisteherutót a felújított Rákóczi utca zöld területeinek gondozásához, illetve a hulladékgyűjtő edények ürítéséhez lehet használni környezetbarát módon, az ország klímavédelmi céljainak figyelembevételével. A pályázat benyújtásához 3 forgalmazótól került indikatív árajánlat beszerzésre, melyek közül a legalacsonyabb bruttó 11.017.250 Ft értékű.

 

Előterjesztést tárgyaltak a képviselők a „Tisztítsuk meg az Országot!” Projekt 2021. évben megvalósítandó I. üteme tárgyú pályázat benyújtásáról, az elfogadták.

 

Negyedik napirend tárgyalása során a Képviselő-testülete az önkormányzati társulások céljáról, helyzetéről szóló tájékoztatót megtárgyalta, azt elfogadta.

 

Bereczk Balázs alpolgármester szóbeli kiegészítésében elmondta hogy: a Marcali Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Központ, és a Marcali Óvodai Központ számára a tavalyi év a működésük szempontjából nehéz volt, hiszen mindegyik érintett volt Uniós pályázatban. A SZESZK esetében a védőnők költöztek új helyre, a Bölcsődének elkezdődött a felújítása. Ennek ellenére minden szolgáltatást változatlanul igénybe lehetett venni, ez nagy megterhelést jelentett az intézményeknek. Reméljük, hogy a gondjaikból a lakosság nem érzékelt semmit.

 

Másik fontos dolog az, hogy mindegyik intézmény bőven érintett volt a járvány kezelésében. A SZESZK a „frontvonalban” dolgozott, segítséget nyújtott az idősebb lakosoknak, amíg az óvodai központ csak akkor szüneteltette szolgáltatásait, amikor a központi intézkedések előírták azt. Egyébként pedig biztosította a gyermekek ellátását. Segítséget nyújtott a környező településeknek, kiszállították a szociálisan rászorultak számára az ételt. A Központi Konyha esetében pedig kiemelendő, hogy akkor is szolgáltattak amikor már környező konyhák létszámhiány miatt bezártak.

 

Bereczk Balázs alpolgármester a Képviselő-testület előtt megköszönte az intézmények dolgozóinak a 2021. évi munkáját.

 

Csatlakozott a Város a 2022. évi Bursa Hungarica felsőoktatási ösztöndíjpályázathoz. Annyi változás történt, hogy eddig havi 3000 Ft.- ot fizetett az Önkormányzat, mostantól 4000 Ft,- lesz a támogatás havonta.

 

Módosította a Képviselő-testület a települési hulladékkal kapcsolatos kötelező közszolgáltatásról szóló 34/2019. (XII. 20.) önkormányzati rendeletet.

 

Polgármester úr beszámolt a két képviselő-testületi ülés között végzett tisztségviselői tevékenységről.

 

Kesztyűs Attila képviselő kérdésére polgármester úr elmondta, hogy 2021. augusztus 11-én Móring József Attila országgyűlési képviselővel együtt egy Ipari Parki befektetővel tárgyaltak. Kilétét és szándékát a befektető kérésére nem lehet nyilvánossá tenni. Októberben folytatódnak majd a tárgyalások.

 

Polgármester úr elmondta, hogy 2021. augusztus 17-én egyeztető megbeszélést tartottak a Mesztegnyő-Marcali kerékpár út tervezőivel, ahol jelentős módosításokat kellett javasolnunk. Sajnos nincs előrelépés, kár, hogy nem Marcali gesztorságával készül a projekt.

 

Kesztyűs képviselő úr kérdésére polgármester úr elmondta, hogy 2021. szeptember 06-tól 08-ig látogatást tettek Bereczk Balázs alpolgármester úrral Kyjov városában Csehországban, és tárgyaltak testvérvárosi kapcsolatlétrehozásáról. A találkozót a Cseh nagykövetség és a Külügyminisztérium kezdeményezte. Kyjov egy a városunkhoz hasonló település, hasonló közigazgatási feladatokkal.

 

Ezt követően vendéglátóikkal együtt szeptember 09-én részt vettek Olomoucban a Visegrádi Országok városai számára rendezett szakmai találkozón, melyet a négy ország kormánya szervezett, és Magyarországról nyolc település kapott meghívást, köztük Marcali.

 

Marcali Város Önkormányzata tulajdonát képező társasházi lakásokra eső felújítási költségek viseléséről szóló előterjesztést elfogadták a képviselők. Az Önkormányzat a tulajdonát képező, a Marcali, Liget u. 4, Bene F. u. 10 és Rákóczi u. 33–35. szám alatti társasházakban lévő lakások utáni felújítások miatti, mindösszesen 6. 909.930.- Ft összegű pótbefizetést jóváhagyta.

 

Kiírták a pályázatot a Marcali Múzeum igazgatói beosztására.

 

Előterjesztést tárgyaltak a képviselők, Marcali Város településrendezési eszközeinek 6. számú módosításának előkészítéséről.

 

Dr. Mészáros Géza, bizottsági elnök, tájékoztatta a Pénzügyi, Városüzemeltetési és Környezetvédelmi Bizottság átruházott hatáskörben hozott döntéseiről az Önkormányzatot.

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.