VÁROSUNK

18

2022. szeptember 25-én, vasárnap 11 órakor a szőlőhegyi Orbán kápolnában tartották Szent Mihály naphoz kötődő – régi hagyományokra visszatekintő – terménybetakarító hálaadó szentmisét.

 

 

A változékony időjárásra való tekintettel ezúttal, nem a szabadtéren, hanem bent szervezték meg az istentiszteletet.

 

A kápolna bejárata elé félkörívben stílusos szőlőlugast készítettek a Római Katolikus Egyházközség aktívabb tagjai. A templom belsejét is ízlésesen feldíszítettek az idei évben megtermelt zöldségekkel, gyümölcsökkel és virágokkal. Az szentmise keretében Kiss Iván c. prépost, plébános megáldotta a zöldség- és gyümölcskosarakat, valamint hálát adott a hívekkel együtt Istennek az idei termésért; hiszen szerencsére volt mit betakarítani, továbbá együtt imádkoztak a hegyi-, és szőlős-gazdákért is.

 

Az istentiszteletet követően, a kápolna előtt, Gelencsér Róbert világi elnök és felesége, valamint Tóth Péter jóvoltából különféle házi készítésű süteményekkel, frissítőkkel és borral is kínálták a jelenlévőket. Iván atya a szeretetvendégség étkeit és italait ezt megelőzően szintén áldásban részesítette.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.