Fő tartalom átugrása

Békaemberként vészelte át a tűzvészt

mti_hirfelhasznaloLondon, 2011. november 30., szerda (MTI) - Békaemberként vészelt át egy bozóttüzet Ausztráliában egy férfi. Az 53 éves Peter Fabrici, miután biztonságos helyre menekítette feleségét a házukhoz közeledő lángtenger elől, visszatért, hogy megpróbálja tűzállóvá tenni otthonát. A tetőre kerti öntözőberendezéseket rögzített, az ereszcsatornáról pedig vízzel átitatott plédeket lógatott le. Ő maga vizes ruhákba bújt, oxigénpalackos búvárfelszerelést vett fel, és amikor a lángok "megérkeztek", szomszédja kerti úszómedencéjébe vetette magát. Összesen öt percre kényszerült a víz alá, míg átdühöngött felette a tűzvihar.

A késő őszi napsütésben még nehezen képzeljük el, hogy néhány hét és itt a Karácsony.

k5Advent pedig közeleg, kezdődnek a megszentelt várakozás hetei. Készülődünk egy hónapon át, hogy szenteste tiszta szívvel, családi körben ünnepeljünk és megpihenjünk néhány napra a tennivalók egész évet átfogó szorítása után. Szívünkben kell készülnünk az ünnepre és lelkünk építésére fordítanunk az elkövetkező heteket. A hívők úgy mondják, az isteni szeretet a karácsony titka. A szereteté, amely nem rendeletekkel jön létre, hanem úgy, hogy rájövünk: szükségünk van egymásra.

Csúszós utak, köd!

koponyeg_oszSzerdán túlnyomóan borult, párás, helyenként tartósan ködös idő lesz. Szitálás, ónos szitálás, zúzmaraképződés bárhol kialakulhat. Esetleg északnyugaton bukkanhat elő rövid időre a nap. Reggel -6 és -1, délután -2 és +4 fok között alakulhat a hőmérséklet. Rossz látási körülményekre, nyálkás, csúszós utakra készülhetünk. Csütörtökön nem lesz változás időjárásunkban, de pénteken a Dunántúlon már egyre nagyobb területen szakadhat fel a ködfelhőzet. A hőmérséklet jelentősen emelkedik, ahogy szűnik a hidegpárna, pénteken Dny-on néhol már 11-12 fok is lehet. A hétvégén változékony időre van kilátás, szombaton inkább csak ÉK-en, vasárnap egyre többfelé esővel, záporral. Enyhe lesz az idő, vasárnap néhol 15 fokos maximum sem kizárt. Mikulás lehűlést, néhol esetleg hózáport hozhat...

Vörs ismét kitárta kapuit ...

IMG_0012A 190 évvel ezelőtt felszentelt Római Katolikus Templom a hagyományokhoz híven Advent első vasárnapjától újra csodálatos betlehemi díszében pompázik és méltóképpen várja idelátogató hívei sokaságát. A vörsi Betlehem megépítése évről-évre ékes példája a közösséget összefogó erőnek, az adni akarásnak, hiszen Vörs a mindössze 500 lelket számláló kis település ma már országos és határainkon túli ismertségre is szert tett.

Idén is felállításra került a Betlehem Niklán

Idén a templom elötti területen került felállításra a niklaiak Betleheme. 2003 óta, minden évben Niklán Betlehemet állít az Önkormányzat a falu lakossága számára. Egészen a 2008-as esztendőig, évről-évre a falu szélén található evangélikus kápolna adott helyet a csodálatos díszletnek. 2008-ban a Katolikus templom sekrestélyében, az elmúlt két esztendőben, pedig a Művelődési ház területén került felállításra.

(a galéria kis képekre kattintva érhető el)

Sikeresen szerepelt az „Etüd jazzbalett”

DSC_0330November 26-án a XIII. Tánc és Mozgásművészeti Találkozón szerepeltek az „Etüd jazzbalett" marcali csoportjai Tabon. A kicsik egy éve táncolnak együtt és a zsűri értékelése szerint fényes jövő áll előttük. Táncukat a nyári táborban kezdték tanulni és a versenyen nagyon szépen teljesítettek. A haladó csoportban már nagyobb gyerekek vannak, az idei évben is sokan csatlakoztak hozzájuk. A szombati versenyen a már több éve táncoló gyerekek szerepeltek. Dolgukat nehezítette, hogy táncukat szeptember közepén kezdték tanulni. Ennek ellenére ők is nagyon ügyesek voltak, táncukat a közönség vastapssal jutalmazta. Mindkét csoport bronzminősítést szerzett.

Adventi készülődés a Dobó István Általános Iskola és Óvodában

DSC03644Az adventi időszakban mindenki a szeretet ünnepére és Isten fiának, Jézusnak e földre születésének megünneplésére készül. Karácsony közeledése jó alkalom, hogy az emberek még inkább figyeljenek egymásra, jóindulattal, szeretettel forduljanak egymás felé. Jó alkalom arra is, hogy közös programokon vegyünk részt, erősítve az együttműködést és élvezve a közös munkát. Intézményünk dolgozói, tanulói is nagyon készülnek az ünnepre. A helyi tűzoltóságtól kaptunk egy gyönyörű ezüstfenyőt, melynek illata, már aznap bejárta az egész épületet.

Számítógép átadás a Noszyban ....

Strébl Nimródné megbízott igazgató adta át ma délután a Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskolában a Noszlopy Gáspár Alapítvány által felajánlott számítógépeket. Olyan hetedik és nyolcadik osztályos diákok pályázhattak, akik otthon nem rendelkeznek számítógéppel, de tisztelettudó magatartásuk, tanulmányi munkájuk, versenyeredményeik alapján ezt megérdemelnék. Az idei pályázat nyertesei: Kovács Bianka 7.a és Kovács Marcell 8.c osztályos tanulók lettek. Mindketten noszlopys tanulmányaik befejezéséig használhatják a gépeket.

(a galéria kis képekre kattintva érhető el)

Témahét a Dobó István Általános Iskola és Óvodában

DSC03542A Dobó István Általános Iskolában már hagyomány, hogy minden évben kétszer nyelvi témahetet tartunk. Az őszi időszakban az angol nyelvé a főszerep, a tavasziban pedig a németé. November21. és 25. között egy virtuális kiránduláson vettünk részt Londonban a 4. 5. és 6. osztályosokkal. Híres londoni épületekkel, hidakkal, parkokkal ismerkedtünk. Megnéztük melyik múzeum milyen kincseket rejt. Másnap pedig Sherlock Holmes nyomdokaiba lépve mi magunk kellett megtaláljuk ezeket a kincseket.

Hat településen korlátozza az energetikai szolgáltatásokat a Dalkia Energia

mti_hirfelhasznaloMTI 2011. november 29., kedd 11:47 - Több millió forintos tartozások miatt csütörtöktől hat település összesen nyolc intézményében korlátozza, illetve leállítja energetikai szolgáltatásait a Dalkia Energia Zrt. - tájékoztatta a cég kedden az MTI-t.

Közleménye szerint a korlátozás Nagyatád városi, valamint Barcs, Mátészalka, Csenger, Nagykáta és Vác megyei fenntartású, elsősorban oktatási és nevelési intézményeit, kollégiumait érinti. A cég elmondása szerint ezen települések összesen nyolc intézménye átlagosan 144 napja nem fizeti tartozásait, de van olyan is, ahol a legrégebbi ki nem fizetett számla több mint négyszáz napja járt le, a tartozás összességében eléri a 65 millió forintot.

Hatodik lett a szőkedencsi 700 éves hársfa

Snap_2011-11-29_at_12.10.04Kihirdették az Év Fája verseny győzteseit: az Év Fája a felsőmocsoládi öreg hárs lett, a Hős Fa címet az ötvöskónyi nagylevelű hárs kapta.

A második alkalommal meghirdetett vetélkedőre idén összesen 92 fát neveztek, s bár egy-egy fa mögött néhol egy egész iskola vagy település állt, a két győztes idén magánemberek nevezése útján került a döntőbe. A nevezett fák közül tizenkettőt választott ki az Ökotárs Alapítvány szakmai zsűrije, melyek közül közönségszavazással került ki a győztes. A fákra összesen 9871 szavazat érkezett. A verseny győztese szoros küzdelemben 2990 szavazattal nyert, a második helyezett a "vajali szürke nyárfa" lett 2020 szavazattal Mórról, míg a harmadik helyet a "mezőhegyesi vérbükk" nyerte 937 szavazattal.

A Családokért Közalapítvány felhívása ...

FELHÍVÁS KARÁCSONYI ÉLELMISZERUTALVÁNY ADOMÁNYOZÁSÁRA

A Családokért Közalapítvány felhívást tesz közzé 2011. évi karácsonyi élelmiszerutalvány adományozására. Pályázatot nyújthatnak be azok a marcali állandó lakóhellyel rendelkező: 1. Időskorú, egyedülálló, 70 év feletti személyek, akiknek jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum kétszeresét, 57. 000 Ft-ot. 2. Hátrányos helyzetű, egy, vagy több gyermeket nevelő családok, akiknek 1 főre eső jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum 120%-át, 34. 200 Ft-ot.

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb