Székesfehérvári Katonanóta - Katonadal bemutató ...

Írta: Kőrösi András
Megjelent: 2015. május 30. Szombat, 04:52

mini-11267684 451425348354514 1073411582 n

A Fejér Megyei Honvéd Nyugállományúak Székesfehérvári Klubja, 2015. május 29-én, az elmúlt évek során kialakult hagyományoknak megfelelően 8. alkalommal rendezte meg a "Székesfehérvári Katonanóta - Katonadal " bemutatót.

A rendezvényre meghívást kapott a Marcali Bajtársi Egyesület Dalárdája. A bemutató célja : a XIX. és XX. századi katonanóták - katonadalok megismertetése, megőrzése és népszerűsítése az - I. Világháború kitörésének 100. évfordulója és a II. Világháború befejezésének 70. évfordulója - jegyében.

A bemutató fővédnöke: Varga Tamás HM államtitkár és dr. Cserpalkovics András polgármester, országgyűlési képviselő volt. A megjelenteket Vadon Gábor, a Székesfehérvári Honvéd Nyugállományúak Klubjának elnöke köszöntötte. A műsorvezető, főszervező Halmosi János ny. alezredes, a nyugdíjas klub elnök helyettese volt.

Összesen 21 kórus és egyéni előadó lépett a színpadra, maximum 15 perces műsoridővel. A Marcali Bajtársi Dalárda I. és II. világháborús katonadalokat adott elő, harmonika és citera kísérettel. A hallgatóság, a műsor második részében meghallgathatta Pintér József citerásunk virtuóz játékát is. A bemutatón nyújtott kiemelkedő teljesítményéért, két kórus és egy egyéni előadó kapott elismerést, köztük a Marcali Bajtársi Dalárda.

{besps}2015/2015-05-30-04-49-31{/besps}