Fő tartalom átugrása

Kiegyenesítette a kanyart

Írta: SMRFK
Megjelent: 2020. december 09. Szerda, 16:13

nkrpd

A Nagyatádi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének gyanúja miatt folytat eljárást egy 29 éves belegi lakos ellen.

 

 

A rendelkezésre álló adatok alapján 2020. december 8-án l7 óra 45 perckor Nagykorpád külterületén anyagi kárral járó közúti közlekedési baleset történt. A sofőr Kutas irányába közlekedve egy bal kanyarban elvesztette uralmát a jármű irányítása felett, árokba hajtott, majd egy fának ütközött. Az alkoholszonda a sofőrnél pozitív eredményt jelzett, ezért a rendőrök előállították vérvételre, vezetői engedélyét pedig elvették.

 

Felhívjuk a figyelmet, hogy aki ittasan vagy kábítószer hatása alatt járművet vezet, elfogadhatatlan kockázatot vállal, és mások életét is veszélyezteti! A közlekedési szabályok betartásával, kellő odafigyeléssel, türelemmel, toleranciával és egymás iránti felelősséggel megelőzhetők a tragédiák!

 

Az ittas vezetés és a bódító szer hatása alatt történő járművezetés negatív hatással van a közlekedés biztonságára és a vezetés minőségére. Szeszes ital fogyasztás hatására növekszik az észlelési idő, tompulnak a reflexek. További jelentős kockázatot jelent az, hogy az ittas vezetők általában a megengedett sebességet is túllépik.

 

Balesetmentes közlekedést kíván a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság!

 

…hogy mindenki hazaérjen!

 

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb