Fő tartalom átugrása

Kisiklatta a vonatot a kapkodó vasutas

Írta: Somogy Vármegyei Főügyészség
Megjelent: 2026. június 18. Csütörtök, 10:48

cats1045

A Kaposvári Járási Ügyészség vasúti közlekedés gondatlan veszélyeztetésének vétsége és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy ötvenes évei végén járó férfival szemben.

 

 

A vád szerint a vádlott 2024 nyarán vasúti forgalomirányítóként dolgozott a MÁV Zrt. egyik Somogy vármegyei vasútállomásán. A Balaton felé késve közlekedő vonat további időveszteségének megakadályozása érdekében a férfi úgy döntött, hogy a sorrendet felcserélve először az ellentétes irányból korábban érkező szerelvényt engedi be az állomásra.

A férfi az indokolatlan kapkodása során több szabályt is megszegett, így többek között úgy irányította a vonatokat, hogy előtte nem győződött meg személyesen arról, hogy a Balatonról érkező vonat teljesen behaladt-e az állomásra, majd sietségében tévedésből a váltó kezeléséhez szükséges gombokat nyomta meg, amivel a két vágány közötti váltót kezdte el átállítani az azon éppen 66 km/h-s sebességgel áthaladó szerelvény alatt.

Az aláváltás miatt a vonat eleje kisiklott, egy utas könnyű sérüléseket szenvedett, a vasúti pályában és a motorvonatban jelentős kár keletkezett, a vasútvonal használhatatlanná vált, illetőleg közel 100 vonat késett és maradt ki, a vonatforgalomban pedig egy hónapon keresztül korlátozások érvényesültek.

Az ügyészség a Kaposvári Járásbíróságra benyújtott vádiratában a vasutassal szemben felfüggesztett fogházbüntetés kiszabását, valamint a forgalmi szolgálattevői munkakör ellátásától határozott idejű eltiltását indítványozta.

A fényképet a Fonyódi Rendőrfőkapitányság készítette a szemle során.

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb