SPORT

DSC 7310

Ma kezdődött az NBI/B –s női kézilabda bajnokság. A Marcali VSZSE csapata a tavaly még NBI –es Mosonmagyaróvári KC SE csapatát fogadta a Marcali Városi Sportcsarnokban. Győzött a papírforma, győzött a jobb csapat. Marcali VSZSE - Mosonmagyaróvári KC SE 21-35 (9-18).

Balogh Piroska nyilatkozata:

Nagyon vártuk ezt a mérkőzést, bár az ellenfelünkről csak annyit tudtunk, hogy tavaly még az NBI –ben szerepeltek. Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccsünk lesz. Velük kezdeni a bajnokságot nem mondhatni szerencsésnek. Én azt kértem a lányoktól, hogy tegyünk meg mindent, felemelt fejjel menjünk ki a pályára. Én úgy gondolom ez sikerült, volt tartása a csapatnak. Jól éreztem magamat a pályán, és a pályán kívül is azt láttam, hogy a lányok nem feladva, nem csüggedve, hanem akarva, mentek előre. A mostani tudásunk ennyire volt elég, de remélem, hogy ebből tudunk építkezni, és mindéképpen úgy megyünk Győrbe a jövő héten, hogy győzni akarunk a VKLSE ellen.

Arra kérlek elemezd a mérkőzést

Az első félidőben sokáig sikerült tartanunk az eredményt, a támadásaink általában eredményesek voltak. Ekkor még nem tudtak minket leindulni. A védekezésünk pedig az első félidőben végig nagyon jó volt. 9-18 volt a félidő de én úgy gondolom az eredmény nem tükrözi híven a játék képét. A Móvár csak az első félidő közepétől tudott ellépni, ekkor egy kicsit megakadt a gólszerzés nálunk, volt egy-két eladott labdánk, amit az ellenfelünk azonnal értékesített. Ekkor léptek el, kihasználva a csapatunk megingását.

A második félidő elején sajnos megint volt néhány technikai hibánk, eladott labdánk, amiből sajnos gólokat kaptunk. Ez sajnos meg határozta a végeredményt. Próbáltunk közelebb jutni hozzájuk, kevés sikerrel. Úgy gondolom, annak ellenére, hogy ennyi gólt kaptunk, dicsérnem kell a védekezésünket. Mert nem a felállt fal ellen dobott ennyi gólt az ellenfelünk, hanem a hibáinkat kihasználva lerohanásokból voltak eredményesek. Ziccer gólokat kaptunk, mind játéktudásban, mind fizikailag, egy jobb csapat győzött ellenünk. Nagyon nehéz volt ellenük játszanunk. Annak örülök, hogy több mint húsz alkalommal voltunk mi is eredményesek. Úgy hogy lehetett volna akár több is mint 21, mert ziccert, hétméterest hagytunk ki.

Hogy sikerült a siófoki lányoknak, az új igazolásainknak beépülni a csapatba?

A Takács Inez abszolút be tudott illeszkedni, talán még majd nekünk kell hozzá alkalmazkodnunk. A Duzsik Niki beállóba szerintem jól teljesített és a védekezése is jó volt. A Tóth Szandit nagyon sajnáltam, hogy balszerencséjére egy olyan csapat ellen mutatkozott be a marcali közönségnek a kapuban, akik most jöttek az NBI –ből. Elég sok 100% -os ziccer gólt kapott, sokszor voltak eredményesek közelről a vendégek. De fogott ziccert, hétméterest. Elégedett voltam Vele. Adtam játéklehetőséget a Bozsók Dórának aki még csak most érkezett hozzánk.

Hogy szerepeltek a Marcali játékosok?

A Pék Petra nagyon jól védekezett, Őt nem is lehet onnan kivenni. A Borbély Lili ügyes volt támadásban. A Tanai Bernivel támadás-védekezés cserélve játszottam. De a második félidőben már támadásban is szerepet kapott. Nagyon hasznos volt a játéka. A szélsőink a Jencski Beatrix és az Urbán Edina jó teljesítményt nyújtottak. Az Edina egyénileg is nagyon jó teljesítményt nyújtott.

Köszönöm és azt gondolom illik gratulálnom is a vereség ellenére.

Köszönjük a közönségünknek is, akik végig szurkolták a meccset és a végén vastapssal hálálták meg a csapat tartását, küzdeni tudását. Várjuk továbbra is a szurkólóinkat.

Góllövőink: Takács Inez 7; Urbán Edina 5; Borbély Lili 3; Jencski Beatrix 2; Sziva-Balogh Piroska 2; Duzsik Nikolett 1; Tanai Bernadett 1;

A galériához kattintson a képre!

Az ifi csapatunk a Testnevelési Egyetem csapata ellen mérkőzött és kikapott. Marcali VSZSE - TFSE-KSI 20-41 (9-17)

Alapvető változások voltak az ifi csapatnál, a serdülőből játszottak fel többen. Nekik sem volt szerencséjük az első ellenfelükkel, hiszen egy komoly csapattal a Testnevelési Egyetem csapatával kezdtek. Nekünk ez a csapat még egy „nagy falat”. Az összeszokatlanság, a megilletődöttség okozta a nagy különbségű vereséget.

A serdülő is ma kezdte a bajnokságot, az első félidő végén még vezettünk három góllal. A második félidőben 5 –el is. Sajnos a végjátékban kiegyenlített és egy góllal nyert a vendégcsapat. Marcali VSZSE - Mosonmagyaróvári KC SE 22-23 (13-10)

Szántó Angéla nyilatkozata:

A bajnoki szezon első mérkőzése mindig nehéz, a lányok nagyon izgultak már a hétközi edzéseken is. A csapat nagy része még egyáltalán nem vett részt serdülő meccsen, így minden új volt számukra. A találkozó elején érezhető volt a bizonytalanság, az izgalom. Ezt használta ki az ellenfél, csak a 22. percben tudtuk átvenni a vezetést. Jól védekeztünk, hibákra késztetve az ellenfelet, majd ezekből gyors ellentámadás után tetszetős gólokat lőttünk.

A második félidő közepéig minden jól alakult, de jött egy fordulópont, amikor sokat hibáztunk és felhoztuk az ellenfelet. Ezáltal ők vérszemet kaptak, minél közelebb jöttek hozzánk, mi annál bizonytalanabbak lettünk. Ez pedig technikai hibákat eredményezett, amit a Mosonmagyaróvár gólokkal büntetett. A csapat végigküzdötte a meccset, sokat profitálunk majd ebből az első serdülő mérkőzésből. Köszönjük a szurkolók biztatását!

Góllövőink: Légrádi Emese, Németh Zsóka 5-5, Pfluger Amelita, Hennel Bora, Kardos Janka 3-3, Borbély Bori 2, Horváth Kinga 1.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.