Városunk

Az első Comenius találkozóra 2013. október 21-25. között került sor a lengyelországi Bialystokban. Az rendezvény elsődleges célja volt, hogy a közreműködők értékeljék a „Hand in hand for a wonderful land"projekt eddigi eredményeit. Az eseményen 8 ország (Lengyelország, Szlovénia, Anglia, Németország, Spanyolország, Törökország, Olaszország és Magyarország) képviselői vettek részt.

08 noszys cor

Comenius eusAz első napon természetesen az ismerkedésé volt a főszerep. Az megjelent országok bemutatták oktatási rendszerüket és saját intézményüket. Iskolánk arculatát és szellemiségét az iskolafilm illetve egy rövid prezentáció segítségével tártuk a többi nemzet elé. Kihirdetésre került a logóverseny eredménye is, ahol Magyarországot Fehér Alexandra 8. c osztályos tanuló munkája képviselte. A győztes logó felkerül majd a közös honlapra is. Végül egy közös kirándulás zárta a programot Bialystok központjába.

A második napon a pedagógusokra igazán kreatív feladat várt. Lengyel diákok segítségével két kalapot készítettek. Az egyiknek hazájukat kellett szimbolizálni, a másik pedig a környezetvédelem fontosságára hívta fel a figyelmet, hiszen kizárólag újrahasznosított anyagból (CD, papírguriga, flakon stb.) készülhetett. A remekműveket egy vidám divatbemutatón vonultatták fel az alkotók. Délután egy közeli monostort tekintett meg a csapat.

A harmadik nap délelőttjén egy helyi skanzent tekinthetett meg az addigra már összekovácsolódott csoport. Délután pedig a találkozó zárása és az eredmények megbeszélése kapta a főszerepet. A házigazdák hangulatos esttel búcsúztak a megjelentektől. A lengyel diákok minden ország jellegzetességét megjelenítették: volt flamenco tánc, német dal, nekünk pedig egy magyar népdal elhegedülésével kedveskedtek. A résztvevők egy Comenius-torta elfogyasztásával vettek nehéz szívvel búcsút egymástól.
Az első találkozó után nagy érdeklődéssel várjuk az új feladatokat és a következő állomást, az angliai Bristolt, ahová 2014. január 20-24. között utazik a Noszlopy csapata.

A projekttel kapcsolatban felvilágosítást nyújt Fehér-Kun Andrea projektkoordinátor.

Elérhetőségei:

Marcali Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Marcali
Széchenyi utca 60.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Tel: 85/510-561


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/httpd/www/marcaliportal.hu/html/galeriak/2013/2013-11-19-12-04-34

Navigáció a nyilakkal lehetséges, illetve a galéria automatikusan töltődik a lejátszás gombra kattintva. Nagyobb méret jobb egérgomb ... megnyitás új lapon.

 

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.