VÁROSUNK

Az első Comenius találkozóra 2013. október 21-25. között került sor a lengyelországi Bialystokban. Az rendezvény elsődleges célja volt, hogy a közreműködők értékeljék a „Hand in hand for a wonderful land"projekt eddigi eredményeit. Az eseményen 8 ország (Lengyelország, Szlovénia, Anglia, Németország, Spanyolország, Törökország, Olaszország és Magyarország) képviselői vettek részt.

08 noszys cor

Comenius eusAz első napon természetesen az ismerkedésé volt a főszerep. Az megjelent országok bemutatták oktatási rendszerüket és saját intézményüket. Iskolánk arculatát és szellemiségét az iskolafilm illetve egy rövid prezentáció segítségével tártuk a többi nemzet elé. Kihirdetésre került a logóverseny eredménye is, ahol Magyarországot Fehér Alexandra 8. c osztályos tanuló munkája képviselte. A győztes logó felkerül majd a közös honlapra is. Végül egy közös kirándulás zárta a programot Bialystok központjába.

A második napon a pedagógusokra igazán kreatív feladat várt. Lengyel diákok segítségével két kalapot készítettek. Az egyiknek hazájukat kellett szimbolizálni, a másik pedig a környezetvédelem fontosságára hívta fel a figyelmet, hiszen kizárólag újrahasznosított anyagból (CD, papírguriga, flakon stb.) készülhetett. A remekműveket egy vidám divatbemutatón vonultatták fel az alkotók. Délután egy közeli monostort tekintett meg a csapat.

A harmadik nap délelőttjén egy helyi skanzent tekinthetett meg az addigra már összekovácsolódott csoport. Délután pedig a találkozó zárása és az eredmények megbeszélése kapta a főszerepet. A házigazdák hangulatos esttel búcsúztak a megjelentektől. A lengyel diákok minden ország jellegzetességét megjelenítették: volt flamenco tánc, német dal, nekünk pedig egy magyar népdal elhegedülésével kedveskedtek. A résztvevők egy Comenius-torta elfogyasztásával vettek nehéz szívvel búcsút egymástól.
Az első találkozó után nagy érdeklődéssel várjuk az új feladatokat és a következő állomást, az angliai Bristolt, ahová 2014. január 20-24. között utazik a Noszlopy csapata.

A projekttel kapcsolatban felvilágosítást nyújt Fehér-Kun Andrea projektkoordinátor.

Elérhetőségei:

Marcali Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Marcali
Széchenyi utca 60.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Tel: 85/510-561

01
02
03
04
06
07
08 (2)
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
01/33 
start stop bwd fwd

Navigáció a nyilakkal lehetséges, illetve a galéria automatikusan töltődik a lejátszás gombra kattintva. Nagyobb méret jobb egérgomb ... megnyitás új lapon.

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.