VÁROSUNK

DSCN3284

2013. december 10-én rendezték Kaposváron a „Legyél te is polihisztor" természettudományi műveltségi csapatverseny döntőjét.

A közel 2 hónapig tartó, nagy szorgalmat, alapos tudást és kitartás igénylő levelezős fordulókban legeredményesebb csapatok mérhették össze tudásukat.

Iskolánk csapata: Balogh Marcell 7.b, Magyar Kornélia 8.b, Pflanczer Csilla 8.b, Tankovics Zsolt Dániel 8.b felállhatott a képzeletbeli dobogó legfelső fokára.
Gratulálunk!

Felkészítő tanár: Guriczáné Kaposi Györgyi

Élményeink:

Legyél te is polihisztor természettudományos műveltségi csapatverseny döntő 2013. december 10.

A buszunk az iskolától indult pontban féltizenkettőkor. Guriczáné Kaposi Györgyi néni volt a felkészítő tanárunk, és ő is kísért minket. Az utazás csendesen telt, mindenki a gondolataiba merülve izgult, próbált koncentrálni a ránk váró feladatokra.

A verseny délután egykor kezdődött Kaposváron a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium és Általános Iskolában. Rajtunk kívül még öt négy fős csapat vett részt a vetélkedőn. A szóbeli döntőre való bejutást két írásbeli forduló előzte meg, amit levélben küldünk el a szervezőkhöz. A hat legeredményesebb csapat versengett. Először egy diavetítéssel egybekötött szóbeli idegenvezetéssel mutattunk be egy általunk kiválasztott kárpát-medencei tájat, majd általános témakörökben villám kérésekre válaszoltunk, s részt vettünk az „Információ csepegtetés" című feladatban is. Később szétváltak a csapatok útjai. Egy-egy kirendelt kísérő segítségével forgószínpadszerűen külön termekben tantárgyanként oldottuk mg a feladatokat kémiából, történelemből, biológiából, angol nyelvből, földrajzból, magyarból és matematikából. Az eredményhirdetés előtti percek feszült izgalommal teltek, mi pedig Györgyi nénivel kielemeztük a feladatokat és azok sikerét.

Összesen 139 pontot gyűjtöttünk, ami elégnek bizonyult az első helyezéshez.

Rengeteg szép emlékkel gazdagodtunk, sok új információhoz jutottunk. Kellemes és hasznos időtöltés volt a közel 2 hónapig tartó versengés és a döntő is.

Pflanczer Csilla
8.b

2013-12-10_15.20.55
2013-12-10_16.16.03
DSCN3246
DSCN3279
DSCN3283
DSCN3284
1/6 
start stop bwd fwd

Navigáció a nyilakkal lehetséges, illetve a galéria automatikusan töltődik a lejátszás gombra kattintva. Nagyobb méret jobb egérgomb ... megnyitás új lapon.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.