Autóbuszos kirándulás Tapolcára és Keszthelyre

Írta: Salamon Györgyné
Megjelent: 2014. július 26. Szombat, 17:32

IMG 2265

A Mozgáskorlátozottak Somogy Megyei Egyesület Marcali Körzeti Csoportja július 23-án szerdán autóbuszos kirándulást szervezett Tapolcára.

Elsőként meglátogatták a Tavasbarlangot, és csónakáztak a tóban, majd a város nevezetességeivel ismerkedtek. Többek közt felkeresték a Malom-tavat, és a Római katolikus (Nagyboldogasszony) templomot. Ezt követően Keszthely felé vették az irányt és megnéztek 5 múzeumot. A Balaton Múzeummal kezdték, majd a Baba, Csiga Parlament, Történelmi Panoptikum, és a Nosztalgia és Giccs Múzeum került sorra. Végezetül egy pihentető sétát tettek a gyönyörűen felújított Festetics-kastély parkjában. Az utazásra és sétálásra egyaránt kiváló időben, mindenki kellemesen érezte magát.

Fotók: Németh László

{besps}2014a/2014-07-26-17-30-12{/besps}