VÁROSUNK

IMG 20210520 114609 525

 A világjárvány során hozott intézkedések miatt többszöri határidő módosítással végre megvalósulhatott óvodánkban a Tesco Magyarország Effekteam Egyesületen keresztül menedzselt „Ön választ, mi segítünk” pályázati program, ami több cél megvalósulását is kitűzte.

 

 

A projekt során elsődleges célunk a közösségformálás volt, hogy jobb, összetartóbb közösséggé formálódjunk. Bár az összes programunkat szülőkkel, családokkal közösen terveztük megvalósítani, a vírushelyzet miatt ezt nem tehettük, azonban a mezítlábas ösvény munkatársakkal közös elkészítése, a gyermekek, óvodai dolgozók együttes bevonásával lezajló sport és kulturális események során átélt közös élmények mind elősegítették az óvodán belüli közösség megerősödését.

 

Szintén fontos célkitűzése volt a programnak a legkisebbekben a környezettudatos és preventív szemlélet iránti igény megalapozása, s ezzel együtt az óvodások mozgás- és egészségfejlesztése, ami a jelen helyzetben, a mindannyiunk által átélt történések miatt még inkább felértékelődött. Ezt a célt a természetben létrehozott mezítlábas ösvény és a közepét díszítő gyógynövény kert létrehozásával értük el. A mezítlábas ösvénnyel elősegíthetjük gyermekeink változatos mozgásfejlesztését, konkrétan a változatos terepfelszíneken való tevékenységekkel a láb deformitások javítását, ill. prevenciós feladatok megvalósulását. Olyan különleges terepfelszíneken sétálhatnak, melyeknek burkolata eltérő alapanyagokból készült, ezáltal fejlődik a talpi érzékelés, felpezsdül a vérkeringés, az idegrendszer ezáltal rendkívül sok pozitív támogatást kap, ami elősegíti a kognitív fejlődést.

 

A jelen helyzetben a testi mellett kiemelt feladat a lelki egészség megóvása, a pozitív életszemlélet kialakítása is, ennek érdekében szerveződött meg a színjátszó csoport fellépése. Az Üstökös Kompánia zenés, táncos, interaktív előadása igazi felhőtlen kikapcsolódást jelentett gyermek, felnőtt számára egyaránt.

 

A Tesco Magyarország és az Effekteam Egyesületen kívül köszönjük a program megvalósulásában nyújtott segítséget a Mesepark Óvoda Szülői Szervezetének, a Stavmatnak, a Baka-boltnak, és a Gamesz dolgozóinak!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.