VÁROSUNK

02 lead

2021. szeptember 19-én vasárnap, két tanévkezdő szentmisét (Veni Sancte-t) tartottak Marcaliban. Az istentiszteleteket Kiss Iván c. prépost, plébános megbízásából 9 órakor a plébániatemplomban Galambos Ferenc mesztegnyői plébános, 18 órakor pedig a Boldog Gizella templomban Csatlós István inkei plébános mutatta be.

 

 

A plébániatemplomban megjelent hittanosok együtt imádkoztak szüleikkel, nagyszüleikkel, hitoktatóikkal, valamint a hívekkel, és kérték a Szentlélek közbenjárását erre az új tanévre, természetesen diáktársaikra és tanáraikra is.

 

A szentmisén orgonás-gitáros énekekkel Balogh Bálint kántor és a Fény Gyermekei Zenekar működött közre.

 

A végén tájékoztatták a jelenlévőket, hogy pénteken délelőtt, Barcson, a Somogy Megyei Közgyűlés ünnepi ülésén, Biró Norbert elnöktől, az egyházközség képviseletében Gelencsér Róbert világi elnök, és Kiss Kálmán irodavezető vették át a Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplomnak adományozott „Örökségünk – Somogyország kincse” kitüntető címet, melyet az oltár előtt állítottak ki és mindenki megtekinthetett. Majd pedig Tóth Eszter Ágnes gimnazista felolvasta a laudáció szövegét.

 

Marcali iskoláiban, az idei tanévben, szeptember 1-én három iskolában (Noszlopy, Mikszáth, Hétszínvirág) 45 csoportban, összesen 405 fővel kezdődött meg a hit- és erkölcstan oktatás. A hitoktatók Bojtorné Király Márta, dr. Gyulainé Domján Zsuzsanna, Pozsonyiné Kiss Mária és Tombor Erzsébet, akik a szentmise végén kiosztották a tanulók szentmisenaplóit.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.