VÁROSUNK

DSC 0197

Október 22-én, az őszi szünet előtti utolsó tanítási napon különleges körülmények között, a tanrendtől eltérően csiszolhatták tudásukat és tervezgethették a jövőjüket a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium tanulói.

 

 

Kőrösi András intézményvezető rendezvénymegnyitója után a nap első részében a végzős tanulókat tájékoztatta és a felvételivel, a kétszintű érettségivel kapcsolatos hasznos információkkal látta el Káplár Veronika tanárnő, valamint az Ügyfélkapuról, annak fontosságáról beszélt dr. Böröndi Franciska Erzsébet, a Somogy Megyei Kormányhivatal Marcali Járási Hivatalának hivatalvezető-helyettese. Az alsóbb évfolyam tanulói a közösségi szolgálat teljesítésének lehetőségeiről kaptak érdekes tájékoztatást a meghívásunkat elfogadó partnerszervezeteinktől.

 

A közösségi szolgálat ROAD SHOW keretein belül az alábbi intézmények, civil szervezetek mutatkoztak be a tanulóinknak és munkatársainknak:

 

- Berzsenyi Dániel Városi Könyvtár

- Marcali Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Központ

- Család- és Gyermekjóléti Központ

- Honismereti és Természetvédő Közhasznú Egyesület

- Kiwanis Női Klub Marcali

- Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltség

- Marcali és Környéke Hagyományőrző Ipartestület

- Marcali Mentők Közalapítvány

- Marcali Rendőrkapitányság

- Nikla Községi Önkormányzat

 

A nap további részében a továbbtanulási lehetőségekről első kézből kaptak tájékoztatást az iskola diákjai. Köszönjük a változatos, gyakran valóban kézzelfogható bemutatókat az alábbi intézményeknek:

 

- Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campus

- Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 18. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda

- Pannon Egyetem Nagykanizsa Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központ

- Pannon Egyetem Veszprém

- Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ

- Pécsi Tudományegyetem

- PTE Szigeti Gyula János Egészségügyi Technikum és Szakképző Iskola

 

Az egyetemek a saját képzési kínálatuk mellett egytől-egyig kihangsúlyozták a duális képzésben rejlő lehetőségeket és annak előnyeit. A Marcaliban ezen a területen élen járó Ziehl-Abegg KFT. képviselői minden diákunknak már reggel egy ajándékcsomagot osztottak ki, amely a hasznos ajándékok mellet a napi elemózsiát is tartalmazta.

 

A tájékoztatók után az iskola aulájában egy workshop keretében a tanulók újra találkoztak az intézmények képviselőivel, és további kérdésekre kaptak választ, valamint a Ziehl-Abegg KFT. szervezésében egy izgalmas, nyereményekben és ajándékokban bővelkedő quiz versenyben vehettek részt. A rendezvény zárásaként az iskola zöldítése program díjait vették át az osztályok képviselői, és a Diákönkormányzat elnöke jutalmazta az előző napi Halloween parti legszebb öltözékeit, töklámpásait.

 

Köszönjük a megjelent intézményeknek, valamint a Kottán Cukrászdának és a Ziehl-Abegg KFT-nek, hogy részvételükkel, támogatásukkal hozzájárultak ehhez a tartalmas és hasznos rendezvényünkhöz!

 

Mozgalmas nappal zárult egy ismét eseménydús hét és sok emlékkel, pozitív élménnyel távozhattak tanulóink, megkezdve az őszi szünetet és a feltöltődést a szintén egy kicsit sem unalmasra tervezett novemberre.”

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.